November 21, 2019

Novembrijutte

Kuna viisakas oleks ikkagi postitust mõne pildiga ilmestada, siis siit järjekordne foto seeriast "Ka teie vanaema oli kunagi noor ja ilus" ehk need pildid, mida ma kogun kunagi lastelastele näitamiseks

Täna oli mul töölt vaba päev ja see mõjus kirjutamistšakrale kohe väga positiivselt. Mingit pidulikku põhjust puhkuseks või kirjutamiseks tegelikult ei ole. Kuna tööl on meil ületunnid registreeritud ja neid saab puhkusena välja võtta, meeldib mulle seda võimalust vahel niisama kasutada. Saab teha sellise rahuliku koduse taastumise - magasin kaua, jalutasin toidupoodi, raamatukokku, lõunatasin kohvikus, küpsetasin muffineid ja kuulasin kodus erinevaid podcaste. Ja see pole veel kõik, ka homne on mul vaba ja lähme Nicolaga spasse. Nädalavahetuseks on veel plaanis PÖFFi külastus, orienteerumine (esimene sellel aastal, häbi häbi?!) ja tänupühad sõprade juures. Selliselt aega veetes ei olegi see november nii jube kuu.

Ka detsember tõotab tulla lustlik ja sotsiaalne. Esimesel nädalavahetusel tulevad meile taas külla sõbrad Itaaliast, kelle majutame enda juures ja kellele loodame juba jõulutunnet tekitada. Üheks nende tuleku põhjuseks on meie jõuluturg, niisiis arvatavasti keerlebki see nädalavahetus glögi, verivorsti ja hapukapsa uimas. Mulle sobib! Sealt edasi tulevad juba erinevad jõulupeod ja kõige krooniks loomulikult nädalane jõulupuhkus. Sellel korral veedame jõulud Tallinnas ja mul on selle üle täitsa hea meel. Tahaks tuppa tuua väikse kuuse, teha piparkooke, meisterdada jõulukaarte, kuulata Nat King Cole'i jõulumuusikat. Juba ootan ja detsembri saabudes kaunistan kodu ära. Hetkel käib siiski veel november ja enne enda sünnipäeva ei soovi asjadest ette rutata, nagu tavaliselt. Üks pidustus korraga (ütles Rimi, ja asendas Halloweeni jubinad järgmisel päeval jõuluasjadega).

Pocastidega alustasin täna vanast lemmikust Investeerimisraadiost, kus olid üle pika aja uued episoodid välja tulnud. Mainida tahaksin ma aga hoopis Naistejutte! Mul on tunne, et selle nime pärast ei ole ma neid varem kuulanud. Kui mulle öelda "Naistejutud", siis esimese asjana kangastuvad mulle silmade ette päevade kõhuvalu ja teemad stiilis "5 nippi kuidas 50-aastaselt 20-aastane välja näha" ja see ei ole kuidagi väga.. põnev? Lisaks nende episoodide nimed on natukene sellised klikimaigulised ja võibolla provotseerivad. Täna mõtlesin, et proovin ja olin nii positiivselt üllatunud. Eks sellel nimel oma koht on, läks ikka vahepeal niisama kädistamiseks ka aga üldjoontes selline mõnus ajaviide ja kohati palju mõtlemapanevam, kui arvata võiks. Põhilised teemad tunduvad olevat suhtemaailma puudutavad, naiste roll ühiskonnas jms, ja seda sellisel mõistlikul moel. Eriti sümpatiseeris mulle Kristina Herodes, kes suutis sõnastada palju selliseid mõtteid, mida ma ise olen viimasel ajal mõelnud ja seda, millega nõustud, on ikka hea kuulata.

Teine hea avastus täna oli Liisa Pärnpuu blogi. Kui siin on teisigi, kes on kivi all elanud ja pole enne lugenud, siis palun - SIIT saab. Vaatasin mõnda tema videot ka ja kuigi ma jään vist ikkagi blogide fänniks, siis need olid täitsa toredad. Ma üldiselt vloge ei viitsi vaadata ja iga kell eelistan lugeda, aga vahelduseks need kuidagi sobisid tänasesse päeva ja huviga vaatasin. Kolimismelu nägemine tekitas täiega selle tunde, et issand, ma tahan ju ka! Mul tegelikult on natukene kahju küll, et me oleme end siin nii sisse seadnud, sest see kolimise ja sisustamise osa on minuarust uue kodu juures nii nii põnev, isegi asjade pakkimine ja uues kohas lahtipakkimine ja koristamine on lahe. Võibolla ma arvan seda ainult sellepärast, et olen kolima pidanud elus siiani ainult 2 korda (ja esimese ajal olin liiga väike, et see mind suurt üldse puudutanud oleks) ja ei pidanud remondiga samal ajal kodus sees elama, mis tegi protsessi kindlasti sujuvamaks.

Rohkem polegi praegu midagi erilist jutustada, järgmise korrani!

No comments: