September 29, 2019

Septembrijutud

Ütlesin Nicolale: ma lähen blogima. Istusin maha ja mõtlesin: millest küll? Ehk siis leiutan käigu pealt välja mis oleks need punktid, mis iseloomustavad praegust.. kuud? Aastaaega?

  • Olen peaaegu, et terve see nädal haige olnud. Palavikku polegi olnud aga nohu, kurk ja uimane olek.. Arvasin, et kui kodus puhkan mõned päevad läheb see tõbi kiiremini üle. Aga ei miskit, nii visa haiguse olen kuskilt kaela saanud. Arvan, et kui tulime puhkuselt oli temperatuuri vahe liiga suur ja immuunsus äkki kuidagi nõrk. Puhkus oli copy paste meie tavaliselt Lido delle Nazioni puhkusest, nii et sellest midagi eriti kirjutada ega näidata ei ole, v.a. see ülemine kuupeegelduse pilt. See oli ka muidugi naljakas kuidas me sellel korral puhkasime septembri keskel, mis tähendas seal juba täielikku hooaja lõppu. Tagasi tulles sõitis meie buss juba talvise graafiku alusel.


  • Siin mina ja teised vaimustavad siresääred enne elu pikimat esinemist.
  • Kes mäletab mu blogist konmari jutte? Tutvustasin enda kogemust hiljuti Hingele Pai ajakirjas ja Naistelehes peaks samuti lähiajal üks artikkel ilmuma. Viimase puhul on põnev veel see, et selle loo juures peaks olema minu foto. Ja ma ei tea isegi milline..?! Nimelt saadeti minu üllatuseks mulle koju fotograaf. Esiteks arvasin, et sellise väikese loo juures üldse minu pilti ei ole ja kui on, siis mingisugune mille ise saadan. Tegelikult tuli kohale pärispiltnik ja ütles, et teeme selle ilupildi ära. Lõpus ütles, et ajakirjas siis näete tulemust! Sellised ootamatud lood kodurindelt :)
  • Eile käisime Ikeas elutoa põrandalambi järel ja K-Rautast hüppasime ka läbi. Juhuslikult leidsime sealt pildiraami, mille sarnast olen otsinud pikalt - raam mitmele pildile, aga selline kus pildid paiknevad normaalselt ruudustikus, võrdsete vahedega. Arvestades meie tavapärast tempot koduprojektidega tegelemisel, siis umbes 8 kuu pärast saame selle raami koos piltidega seina. Ehk siis hinge ei maksa päris kinni hoida.
  • Mul tuleb kahe kuu pärast sünnipäev aga ma ei suuda otsustada kas pidada seda või mitte. Kui pidada, siis kellega täpselt ja kus? Kas mitut erinevat seltskonda on hea kokku segada?
  • Varsti tuleb meil Nicolaga väike reis - Pariisi! Üks töökaaslane jagas minuga infot odavate lennupiletite kohta ja see oli vist elu kiiremaid otsuseid: valisin kuupäeva välja, kiire küsimus Nicolale messengeris kas tal oleks midagi selle vastu, ja olidki ostetud. Jääme ainult kaheks ööks, lisaks on see minu esimene kord Prantsusmaal, nii et ennustan villis jalgu.

  • See on pilt Bologna ühelt turult, kus istekohad on kassa kohal, peaaegu nagu rõduna. Pakuti erinevaid pastatoite. See on miski, mida võiksin väsimatult kasvõi iga päev süüa: kõrvitsatäidisega, ricottatäidisega, pestoga, või ja salvei kastmega..
  • Panime eelmisel nädalavahetusel rõdu talveks valmis, ehk siis panime mööbli kokku, tühjendasime basiilikukastid ja panime asemele kanarbikud. Eelmisel aastal püsisid need meil ilusana väga pikka aega. Praegu on see kõige ilusam sügis ja loodan, et edagi jätkub veel pikalt, enne kui täitsa poriseks ja pimedaks läheb.

No comments: