April 14, 2019

Laske koju vol 13 - elutuba enne ja pärast

 Elutuba on see meie kõige kauem valminud kaunike. Siia tulid mööbel ja muud sisustuselemendid ikka väga jupi haaval ja vahel isegi juhuslikult. Mitte miski ei suutnud mind inspireerida ega tundunud selline, et just sellist elutuba ma tahaksin. Lisaks ei jäta tegelikult toa akende ja uste asetus eriti palju mänguruumi. Aknast vasakut kätt jääb uks rõdule ja akna vastasseinas on suur ukseauk, põhimõtteliselt ainult poolik sein. Algul lootusena näinud tuba on nüüdseks üllatavalt hubane ja võibolla üks mu lemmikumaidki. Võibolla ainus asi, millega ma pole täitsa rahul on laelamp. No ei osanud ma mitte ühtegi välja valida ja siis jäi see kõige tavalisem kera. Mõtleme juurde osta ühe põrandalambi diivani kõrvale, kuid ka selle otsimine on läinud üle kivide ja kändude. Sinna samasse seina tulevad mõned fotod ühel hetkel ka.
Kõige esimesena tuli elutuppa diivan, sest see oli meil juba varem ostetud. Ka väike riiul tuli eelmisest kodust kaasa. Tükk aega koosneski elutuba nendest kahest mööblitükist - oli tantsusaal istumisvõimalusega. Umbes 4 kuud hiljem sain pooljuhuslikult töölt kasutatud teleka. Meil ei olnud see ostunimekirja eesotsas, kuid mingisugune suuremat sorti ekraan kulub ikka ära ja hea on filme vaadata. Kuna telekas saabus ootamatult, oli vaja telekaalust. Mõtlesin, et praegu võib ju midagi ajutist sinna vaadata, hiljem saab korraliku vastu välja vahetada. Sain selle u 20 euroga osta.ee'st, mis on tegelikult Ikeast. Jupp aega oli kogu juhtmemajandus riiulil nähtaval, mis oli natukene kole, kuid kuhu lõpuks ostsin 2 puidust kasti, millest üks seda koledust väga hästi varjab. Nüüd vaatan, et pole kogu kupatusel väga vigagi ja ajutisest lahendusest on saanud tõenäoliselt pikemat aega püsiv lahendus. Töölt tuli ka suur diffenbahhia, mis on usinalt uusi lehti kasvatanud.
 Elutoas oli vahepeal minu eelmisest magamistoast pärit valge vaip, see sama kuhu puhastusteenindajad augu suutsid puhastada. Kui ema hakkas enda kodus remonti tegema, tõi ta vahepeal osa asju meile hoiule, kaasaarvatud oma beeži vaiba. Mis hakkas mulle täitsa meeldima.. Mõtlesin, et kui lõpuks ema enda oma tagasi viib, ostan samasuguse, kuid läks nii, et see sama vaip jäigi meile.
 Söögilaud on nõukaaegne klapplaud, mille saab vajadusel kokku panna ja seina äärde lükata. See on pärit vanaisa juurest ja oli meil tükk aega rõdul. Üks mu sugulane tegi selle nüüd korda ja selle taga võõrustame külalisi, ise sööme tavaliselt ikka köögis. Täispuidust toolid sain konverter.ee lehe kaudu. Algul mõtlesin, et äkki on imelik kui laud on tume ja toolid heledad, kuid tegelikult on mul koguaeg laudlina kasutuses ja ma ei pane ise tähelegi, et lauajalad tumedad on. Laua peal on soolaleivaks saadud linnunõu, kus puuvilju hoiame ja radikal on samuti sõprade kingitud Kermit, mis peaks olema mõeldud õhuniisutajaks, kuid sellega meil kodus probleemi pole, niisiis on ta lihtsalt kaunistuseks. Kardinad lasin Kangas&Nööp poes teha.
 Ja see on esimene pilt meie elutoast.

1 comment:

A said...

Miks parketi välja vahetasite? Sama parkett lihvituna on ju väga kena.