April 10, 2019

Kulinaarseid elamusi meilt ja mujalt

 Et blogimise kaunis kunst saaks taas ellu äratatud peab selleks ikka ise vaeva nägema ja kirjutama tulema. Õnneks pole see praegu eriti rakse, sest meil oli lihtsalt nii tore nädalavahetus, et see juba natukene inspireerib. Praegu nagu ei usukski, et põhimõtteliselt üleeile rannaliival istuda sai. Igatahes seda me pühapäeval sõprade seltsis tegime. Kaasas olid meil võileivad aga endalegi ootamatult avastasime end ühel hetkel sõprade sugulaste suvila lõunalauast. Ega meil grillvorstide vastu tõesti midagi olla ei saanud. Ja pärast sai kodus veel hilise lõunakohvi ja -uinaku teha.

Nädalavahetusse mahtus teisigi maitseelamusi. Hommikul valmistasin emale sünnipäevaks brunchi, mille menüüsse kuulusid peekon, muna, croissantid, hummus, tomati-paprikasalsa, guacamole, pannkoogid ja makroonid. Viimased muide sulatatud kujul. Tuleb välja, et enda tehtud makroone võib täitsa vabalt külmutada ja maitse ega tekstuur eriliselt ei kannata. Võibolla mõni spetsialist ütleks, et need pole samal päeval tehtud aga meile sobisid küll.

Ja kõige lõpuks saime veel peresõprade üllatussünnipäevale minna Tuljakusse. Minu jaoks oli see esimene kord ja mulle väga meeldis. Meie seltskond alustas eelroogade valikuga - kahe peale oli jagamiseks 9 tillukest eelrooga, igat asja natukene. See oligi minu jaoks õhtu parim, kõik oli eriti hõrk ja kuigi vahepeal aru ei saanud, mida sõin, siis ikka sõin isuga. Pearoaks võtsin kohafileed ja Nicola võttis kaheksajalga. Ta olevat just mõni nädal tagasi selle järele igatsenud (jah, tundub, et selline igatsus on võimalik). Ka magustoidud olid lauas huvitavad, kuid kindlasti oli eelroavalik see kõige meeldejäävam osa. Siin tahaks ära mainida ühe teise restorani, mis mulle hiljuti muljet on avaldanud: Härg! Käisime seal töökaaslastega ja mulle maitses kõik nii väga, et varsti viin Nicola ka sinna.

Uuel nädalavahetusel on plaanis kõvasti tantsu vihtuda, sest laupäeval on esinemine ja pühapäeval tahaks lihtsalt magada ja võibolla jälle pintsel kätte haarata. Kevad, tule tagasi.. Muide, blogilugeja Maigi kirjutas mulle ja uuris remondi kohta. Mis tuletas mulle meelde, et elutuba on ju ikka näitamata! Mõnest kohast on see natukene läbi käinud aga mitte täiesti oma postitusena. Kuna ajutised lahendused on need kõige püsivamad lahendused, võib selle nüüd ette võtta, sest näha on, et elutuba on meil samuti täitsa tehtud ja sisustatud.

No comments: