September 24, 2018

Nädalavahetus Haapsalus

Septembris täitus minul ja Nicolal 5 aastat koos chillimist - hurraa! Arvet hakkasime pidama sellest ajast, kui ma esimest korda Itaalias käisin ja me otsustasime, et nüüd teisi enam ei vaata. Koos oleme nüüdseks elanud veidi üle kolme aasta. Oma kodu saamisega on see aeg ainult toredamaks läinud.

Tähistamas käisime Haapsalus. Vedelesime saunades, tiirutasime linna peal ja lõunatasime Dietrichis. Võtsime mõlemad päevakala, milleks oli lest. Alles siis, kui ettekandja tõi meile lisataldriku ja niisked salvrätid jõudis mulle kohale, et kohalikku lesta tellides ei saa üldiselt oodata suurt valget fileetükki, vaid arvatavasti kogu naha ja luudega väikest kala. Nii oligi.
Kahjuks oleme mõlemad kala puhastamisel ja söömisel tõelised algajad. Hakkama saime, aga ometi tundus mulle sealt saadud kõhutäis väga väike. Õnneks olime hotellis suure hommikusöögi söönud (ikka pannkooki ja vahvlit ja peekonit ja .. ), nii et nälga ei jäänud. Koht ise meeldis mulle väga ja sinna läheks tagasi küll. Magusat võtsime Müüriäärest, kust saatsime Itaaliasse postkaardi ja jagasime varblastega lauda. Selleks ei pidanud isegi eriline linnusosistaja olema, nad on seal väga harjunud laua pealt palukesi saama.
Mingi ime läbi ei orienteeru ma Haapsalu tänavatel väga selgelt ja nii me jalutasime samadel tänavatel kaks korda, kuigi enda arust võtsime suuna hoopis mujale. Häda polnud sellest midagi, ikka oli tore ringi vaadata. Vahel unistan Haapsalus elamisest, see on lihtsalt nii armas väike linnake. Üksikasjadele siis mõtlema ei pea ja ongi kena keskenduda ainult heale sellel kujutluspildil. Viimasel päeval saime mu töökaaslasega kokku, kes on Haapsalust pärit ja nädalavahetuseti vanemate juures käib. Tema ütles, et nüüd me näeme seda ka, milline see linn hooajaväliselt on, väidetavalt väga vaikne. Mina ei näinud hullu miskit, vaid Kärme Küülik oli suletud. Kunagi sattusin korra jaanuaris Haapsallu, siis oli tõesti vaikne. Halba ma aga selles ei näe. Pigem peaks mind hirmutama sealse tööturu olukorraga ja maja puhul tööde mahuga, mida selle korrashoidmine võtab. Aga see on kõik niisama jutt, sest praegu me ei hakka niikuinii kuskile kolima, pole lihtsalt põhjust.

No comments: