September 21, 2018

Ajahammas

Mina 9 aastat tagasi

Mul on kirjutamise tuju, nii et kirjutan niisama elus aktuaalsest teemast - riiete ja paari muu vidina eluiga. On läinud nii, et sellel aastal on mu kodus mitmed asjad, riided ja jalanõud jõudnud sellisesse punkti, et neid kas enam ei saa üldse kasutada või saab, aga tehes järeleandmisi mugavuses või välimuses. Mulle meeldib, kui mu asjad kestavad kaua ja kurb on, et mitmed lemmikud hakkavad otsa saama.
 • Nahast välitossud - umbes 10 aastat vanad. Uskumatu, aga Nike kvaliteet vist tõesti tähendab midagi. Nüüd peale laagrit vaatasin, et see vatti saamine oli viimane piisk. Viskasin minema. Kust saan uued tossud, samamoodi nahast, ei tea. Mulle on oluline, et spordijalanõud oleks veekindlad, sest eriti orienteerumisel tuleb ikka ette märjas liikumist. Metsas käimiseks kasutan ka neid, nii harva kui seda ette tuleb.
 • Mp3-mängija - 11 aastat vana, Philips. Muidu mängib, aga ekraan on muutunud nii tuhmiks, et enam ei näe, kas õnnestus sisse lülitada või ei. Kuna muusika mängimiseks peab peale sisselülitamist navigeerima menüüs, mida pole näha, siis enam kasutada ei saa. Nicola ostis uue, Hiinast.
 • Talvejalanõud - jälle need talvejalanõud.. Kurja vaeva nägin eelmisel aastal nende leidmisega, põhiliseks tingimuseks mugavus, praktilisus, nahast, et peaks vastu. Leidsin ja vastu pidasid ühe hooaja, firmaks Rieker. Nüüd näevad need välja kehvemad, kui 10 aastat kantud sporditossud. Kuidas?!
 • Talvejope - 5 aastat vana, parka tüüpi. Meeldis mulle väga, nüüd näeb väga kulunud välja, värv on tuhmunud, vooder on topiline, käiste alläärtes on augud. Saaks kanda veel aga tegelikult hakkan vist uut otsima, suure tõenäosusega Decathlonist, midagi sportlikku ja sooja, sest viisakas talvemantel on olemas. Ka see ei ole enam esimeses värskuses ja läbinud mitu voodrivahetust, kuid välja näeb endiselt hea ja see on mulle väga armas riideese.
 • Mobiil - 4 aastat vana. Aku ei pea enam vastu. Osa ekraanist on kaotanud tundlikkuse, ei saa enam vajutada teatud kohtadele. Arvasin, et kavatsen edasi kasutada ja leiutasin viisi, kuidas pääseda nende nuppudeni, mida hetkel vajutada ei saa, kuid otsustasin ikkagi uue kasuks.
Olen kindlasti pigem selline inimene, kes ostab ühe korraliku ja maksab vajadusel rohkem, kui et mitu kehva. Alati see kahjuks ei õnnestu, talvejalanõud on selleks ehe näide. Ma ei usu, et mul väga kõrged ootused on, 10-aastased tossud on ka minu arvates pigem erandlik vedamine, kui normaalsus, aga peale iga hooaega ma kohe kindlasti ei taha jälle poodi minna, et see lõputu otsimine ette võtta..

On aga mitmeid eeskujulikke garderoobielanikke ja muid esemeid kodus, mis on vastu pidanud üle ootuste hästi:
 • See sama enne mainitud viisakas must mantel - aasta oli siis 2007 või 2008, ostetud Stockmannist, minu jaoks tundmatu brändi toodang (Etcetera). Mäletan, et see oli väga kallis ja saigi ostetud tingimusel, et see oleks nüüd see õige asi aastateks. Läkski nii. Voodrit on vaja olnud vahetada, kuid pealmine materjal on nii vastupidav, et see kestab veel. Kandnud olen seda palju, mõnel aastal see ongi olnud põhiline talvekasukas.
 • Must miniseelik - seda kandis juba minu ema ja kannan mina praegu! Vanus on teadmata, istub selga väga hästi ja natukese sentimentaalse väärtusega on ka.
 • Seljakott - sain selle 10. klassi minekuks, mis ei olnud ju kah enam päris eile, vaid mõnda aega tagasi. Camel Active on vist rohkem meeste firmamärk, kuid just sealt oma üleni musta (väga tähtis tingimus sügava hingeeluga teismelise puhul) koti sain ja teenib see mind siiani. Nüüd küll mitte koolipingis, kuid trennis, metsas, reisil.
 • Vagabondi kontsakingad - Nahast tänavakingad, mida väga palju pole kandnud, sest kontsad, kuid kuna need on mu põhilised kontsakingad, siis päevavalgust on need piisavalt näinud. Ostsin gümnaasiumis, Viru keskusest.
 • Sülearvuti - Enne vahetusüliõpilaseks minekut ostetud (2012), töötab, kuidas kasutan nüüd seda palju vähem, kui siis. Märkimist vajab ikkagi, sest ühtegi probleemi selle nelja aasta jooksul, kui aktiivselt kasutasin, ei esinenud.

 • Valige olulisemaid väljaminekuid hästi ja hoidke neid, vahel võibki minna nii, et need kestavad terve dekaadi!

   No comments: