July 10, 2018

Puhkuse eel

 Nii me seal foori taga seltskonnaga seisime, niigi juba juubelipeo ajakavast maas, ilm selline nirune ja jahe (õnneks mitte päriselt 1 kraad, see on pildistamisel juhtunud lõbus aps).. Ja lõpuks läks kogu üritus üle ootuste hästi! Lausa väga väga hästi. Ma tihti ei kiida ennast, aga nüüd küll kiidan ja ütlen, et ettevõtte 20. sünnipäev sai sobilikult tähistatud. Kõigega jäin rahule: lipu heiskamine puhkpilliorkestri saatel, mängud, esinejad, meie enda inimesed üllatuskostüümides tantsu vihtumas, bänd.. See bänd! Hea Story solist oli vaatamisväärsus omaette, kuidas ta spagaati viskas ja päriselt peaalaspidi laulis, mikrofon põrandal. Eriti rahule jäin veel peo toimumiskohaga. Nõiariigi puhkekeskus on sobilik suurele seltskonnale, magama mahub lausa 100 inimest, telkima teist sama palju otsa. Kogu õhtune programm toimus terrassil, katuse all, ilm meid ei seganud. Saunalavale mahtus korraga 20 inimest (!), ja kummirõngaga sai mööda kaldteed järve end libistada. Toit oli maitsev, ja peamine - seda oli piisavalt. Perenaine igati sõbralik ja suhtlus oli asjalik. Sedagi nähtud, et viiele küsimusele ühes e-mailis vastatakse kahele ja siis helistad ikkagi üle, hiljem pole kellelgi meeles, mis kokku lubati. Aga mitte Nõiariigis, kõik käis seal loogiliselt ja midagi ma ise taga nõudma ei pidanud. Kiidan ja soovitan!
Kui ma seal suutsin end igati eeskujulikult kuni lõpuni üleval pidada (peaaegu lõpuni, päikesetõusul tuppa taarudes ei jätnud ma endast tühja tantsuplatsi maha), siis kodus saabus tõeline pingelangus ja väsimus ning kõikvõimalikud kehavaevused sadasid korraga mulle kaela. Seda tunnet tean juba eelmiste ürituste järgselt hästi, kuid sellel korral oli pinget natukene rohkem, üritus oli lihtsalt suurem ja külalisi pea topelt. Mingisugune adrenaliin ja valmisolek midagi parandama ja orgunnima hakata oli selle võrra samuti tugevam, suurem hulk inimesi "karjatada". Ja siis järsku pauh, läbi, tehtud, kõik on korras. Õnneks oli taastumiseks ees veel pool laupäeva ja pühapäev ka.

Nii hea oli esmaspäeval tööle tulla, viimased otsad veel kokku tõmmata, loomulikult kiitusi vastu võtta ja ise juba puhkuseks valmis olla. Eelmisel aastal puhkasin enne suvepäevi, mis tähendas ikka Itaalias natukene kirjade lugemist ja suhtlemist, aga nüüd - mitte ühte muret ma Tallinnast kaasa ei võta ja lülitan end täiesti välja :)

No comments: