June 30, 2018

Juuni 2018

Garderoob kaltsukast või üldse mitte - jah
Üks peatükk itaalia keelt nädalas -peaaegu
Üks orienteerumine kuus - jah
Lugemine - jah
 
Kaltsukas shoppamine jätkub endiselt, kuigi otseselt vaja pole suve saabudes enam midagi. Juuni saakideks on olnud 2 puuvillast nööpidega suvesärki (üks nendest muide roosa flamingomustriga nabakas, mida ostes korraks mõtlesin, et olen ma nüüd täpsemalt 7- või 27-aastane aga otsustasin sellest rohkem mitte mõelda), ühed asjalikud linased lühikesed püksid, üks ruuduline pikkade käistega särk (peaaegu, et koopia ühest Nicola särgist, nii et saame vajadusel tipp ja täpp olla) ja rannahõlst. Kokku 9 eurot. Nagu ikka mu põhikohtadest - Paavlist ja USA Today'st. Viimases on üldiselt iga kuu viimasel nädalavahetusel 1-euro diil.

Itaalia keelega on nii, et jõudsin tuleviku õppimiseni. Õnneks seda pole kõnes väga palju vaja, sest sain kuidagi nii aru, et kui jutt käib lähitulevikust, siis kasutad ikka olevikku. Aga vajalik asi ikkagi, sest aru peaks sellest saama. Kahjuks on seal tegusõnadel väga palju ebareeglipärasust, nii et kasulik oleks mul need lihtsalt pähe tampida. Muide Nicola lubas mulle puhkusel A2 eksami korraldada.. et prindib eksami välja ja ma pean vähemalt 60% õigesti vastama. Arvan, et saan hakkama, järgmise kuu kokkuvõtteks on tõde olemas!

Orienteerumine oli juunis vägagi au sees! Käisin lausa 4 korda, ehk siis nädalas korra. Sellele on nii mitmedki loogilised põhjused: muud trenni enam pole, ilm kutsub välja sportima, toimumiskohad on olnud mugavad ja suvel on lisaks linnaorienteerumise sarjale veel metsaorienteerumine ka. See tähendab, et kui üks mingil põhjusel ei sobi, siis teine ikka sobib.

Lugemisega oli ka hästi, lõpetasin Donna Tartt'i "Salajase ajaloo" ja alustasin "The Millionaire Next Door'iga". Salajast ajalugu põhimõtteliselt võiks isegi soovitada, kui midagi väga paksu ja põhjalikku tahaks lugeda, et jõuaks ikka süveneda. Minu jaoks oli algus väga põnev, keskel vajus kuidagi ära ja lõpu poole läks jälle nagu põnevamaks. Ei anna võrrelda Ohakalinnuga, sama autori teine romaan oli kindlasti haaravam. Millionaire Next Door on siuke motivatsiooniraamat, et säästke ja investeerige ikka korralikult, siis saab kunagi äkki pensionil päiksereisile kah. Pension mul üks ju lemmikteemadest, nii et miks mitte.

Juuni alguses olin vabatahtlik Hoovi Hängi festivalil. Kui selline üritus kodukandis toimub, siis võiks ikka käed külge lüüa. Eriti arvestades, et tegemist on esimese omanäolisega siin Mustamäel. Kahjuks nagu korraldajad nentisid, arvasid millegi pärast paljud, et tegemist on kohaliku omavalitsuse organiseeritud asjaga. Kuigi linnaosa vanem käis jutlust pidamas küll, siis tegelikult olid idee autoriks ja asjaajajateks ühed noored, kes võtsid eeskuju Lasnaideest. Igal juhul toetan selliseid ettevõtmisi!

Muid tegevusi: käisime Itaalia saatkonna vastuvõtul, tähistasime Nicolaga Tondi restos, sattusin korraks Tartusse, käisime Pööningul viktoriiniõhtul (väga keeruline, suutsin oma meeskonnale abiks olla ainult palja ülakehaga Meghan Markle'i äratundmisega, oli ikka kasu kuningliku pulma vaatamisest), käisime ühel õhtul loomaaias ja sõime seal piknikukorras õhtust ja lõpuks pidasime jaanipäeva, millest juba kirjutasin.

No comments: