May 16, 2018

Tantsisime Tartusse

Ajaloo huvides kirjutan nädalavahetusest, sest toimus tantsuvõistluse Kuldse Karika finaal, kus me oma rühmaga osalesime. Kui vahetult peale eelvooru esinemist oli meeleolu laes ja kõik olid powerit täis, sest nii hästi läks, siis laupäeval oli kõik valesti.. Meie ise puterdasime, esinemiskoht ei olnud üldse nii "pidulik" kui eelvoorus (pime ja lava vs valge ja võimla), lisaks ei olnud meie taskulambitrikk nii vinge, sest mida sa seal valges ikka nende lampidega vehid. Kõigest sellest hoolimata ei oleks me uskunud, et meie kategoorias nendest kaheksast finaali pääsenud kavast platseerume põhimõtteliselt viimasel kohal..?! Suurt pilti vaadates on tore, et me üldse finaali pääsesime (üle Eesti osales eelvoorudes kokku 25 tantsu, kui õigesti mäletan), aga ikkagi on kuidagi mõru tunne. Aga kuna käime trennis siiski tantsu ja seltskonna, mitte võitmise pärast, siis meie üldist entusiasmi see eriti ei kõiguta! :D

Muidu oli Tartus täitsa tore ringi jõlkuda. Jõudsime nii varakult kohale, et meil oli pool päeva vaba aeg. Käisime Aparaaditehases lõunat söömas ja kirbuturgu kaemas. Seal müüs üks sümpaatne naisterahvas enda tehtud kõrvarõngaid ja kui mind üldiselt ei üllata sellised isetegijad millegi uuega (või üllatavad hoopis hindadega..), siis seekord jäi mul küll pilk pidama ja ostsin ühed väikesed rebastega kõrvarõngad.

Omaette teema on see järsku saabunud suvesoe. Laupäeva hommikul kodus ma ei uskunud, et niiii soojaks läheb, panin ikka pikad püksid jalga! Ümber ja tumedad, et hea higistada oleks. Rongis oli veel okei, seal on jahedam. Aga saime Tartus rongi pealt maha, mõned sammud jala käia.. Silmad hakkasid esimest kaltsukat otsima, et midagigi õhemat selga saaks. Uuskasutuskeskuses toimus mu elu kiirem tehing, sest haarasin lihtsalt esimese nr 36 kleidi järele ja korras. Tükk aega mõtlesin veel, et MIKS Eliise, MIKS, kui omal on kodus kapp kleite täis. Miks ma ühtegi isegi kaasa ei võtnud? Kotti pakkides vasardas peas ainult võistlus ja kõik selleks tarvilik, peaaegu mitte midagi muud ma kaasa ei võtnud. Nüüd siis olen targem, vahel tasub ära suure kotiga nädalavahetusel reisile minek.

No comments: