May 29, 2018

Laske koju vol 11 - rõdu enne ja pärast

 Lõpuks saan näidata midagi, mille me enda valgete käekestega elule turgutasime! Korterit otsides oli üks kriteerium kindlasti rõdu. See, et meie kandis on pigem Mustamäe kohta suured ja klaasitud rõdud, on päris tore. Ja oleks üpris kurb, kui sellisest väärt rõdust kolakamber saaks. Et seda vältida, mõtlesime rõdu ilusaks teha, siis ju ei raatsi.
 Eelmistest omanikest jäi maha kaks kappi, mõlemad nõukaaegsed. Ühe otsustasime alles jätta ja ära tuunida, teist proovisime tasuta pakkuda, kuid ei olnud soovijaid. Ega see ei olnud enam kõige esinduslikumas seisus tõesti, niisiis lammutasime selle lõpuks ära ja viisime jäätmejaama.
 Plaaditud kapi tahtsin kollaseks värvida. See oli see nädalavahetus, kui olin juba nädal aega kodus haigena passinud. No nii igav on lõpuks, näpud sügelesid. Nicola läks turule ja nuiasin, et ta mulle sealt kriidivärvi tooks. Ütlesin - too kollane. Nicola ütles - pole probleem.
 Ainult et mingi valguse käes on see ikka jumalast roheline :D Niisiis kui mina arvasin, et tuleb selline sügavkollane, siis päriselt tuli peaaegu neoonkollane-roheline. Kui ma värvipurgi lahti tegin, siis mõtlesin küll, et selle ma ühel päeval jälle üle värvin. Praegu aga ei jää see mulle enam üldse silma ja vana tõde - done is better than perfect.
 Järgmisena põrand. Eelmiste omanike kunstmurulaadne toode sai kõvasti puhastatud ja selle peale ladusime K-Rautast ostetud terrassipaneelid. Otse kivipõrandale ei pannud, sest see ei ole kõige ühtlasem, niisiis täidab vaipkate tasandusrolli. Rõdu seinad ei ole samuti kõige sirgemad, niisiis väike vahe ikkagi jäi seina ja põranda vahel. Kapp sai uued nupud Universaal Universumist. Rõdumööbli ostsime Home4you'st.
 Vaade köögist
 Vasakul on pilt esimese õhtusöögi serveerimisest vastvalminud rõdule, tegin indiapärast pähkli-kana rooga riisiga. Paremal on esimene hommikusöök rõdul, kus ühtlasi saime teada, et lõõskava hommikupäikese käes söömine ei ole kergete killast. Niisiis kui on soovi rõdul süüa, siis tulge pigem õhtul külla, on vähe mõnusam. Fännan rõdu täiega ja siiani oleme kõik kodused söömad seal teinud!
 Ja lõppu tervitused köögist, kus kommipurk sai seltsiks suhkrupurgi.

4 comments:

Anni said...

Kust need kassipurgikesed pärit võiksid olla? Nii, nii lahedad, et endalgi nüüd vaja :)

Eliise said...

Tere Anni! Kassid on pärit Ülemiste Home&You poest :)

midaiganes said...

aga kust toolid ja laud? Mul oleks just selliseid rõdule vaja (ps rõdu oli mul ka korterit ostes üheks kriteeriumiks)

Eliise said...

Rõdumööbli saime Home4you'st! Käisime Tähesaju poes vaatamas aga lõpuks tellisime netist, tasuta toodi kohale. Valituks sai just see komplekt, sest seda saab kokku panna ja punutud istumisalune osutus väga mugavaks https://www.home4you.ee/et/tool-nico-kokkupandav-must