February 22, 2018

Laske koju vol 10 - vannituba ja WC enne ja pärast

 Kui ma neid esimest kahte pilti vaatan, siis on täitsa naljakas, sest need on peaaegu üks ja sama :D Aga mis sa ikka ära teed, kui vannituba on nii väike, et mingi muu põrandaplaan ei tule kõne alla ja vanni tahtsin kindlasti alles jätta. See, et nüüd on WC ja vannituba eraldi, vist on normaalne asi. Oleks koos, siis saaks justkui ruumi juurde, samas kui on eraldi, siis ei sõltu nii palju teise inimese toimetustest. Maitse asi, minul selge eelistus jätkuvalt puudub.

Ka WC jäi põhimõtteliselt täiesti samasuguseks, kapis hoiame puhastusvahendeid, tööriisu jms majapidamiskraami. Lisandus käsidušš, kuna bidee jaoks kuskil meil ruumi poleks. Siin pildil on kõige paremini näha põrandaplaate ja need said küll täitsa õiged valitud ja on vist üheks mu lemmikasjaks vannitoa juures. Head puhastada, iga veepritse ei paista välja. Seinaplaatidega on küll nii, et tegelikult peaks peale iga pesemist lapiga plaadid puhtaks tõmbama, kui tahaks, et need veatult ilusad oleks, kui kellel meist selleks veel viitsimist peaks olema?
Kuna pesumasina koht on ideaalis vannitoas, siis pressisime selle sinna ära. Selle + siugtoru asukoht tähendab, et kapiruumist oleme ilma, kuid selle lahendasime korvidega. Mõtlesin, et äkki hakkavad pesu pesemise ajal seal peal hüppama, mis tähendab iga kord nende maha tõstmist, kuid uus masin on vähemalt praegu vaikne ja rappumist ei toimu. Käterättide jaoks plaanisime nagisid, ostsime need isegi ära, kuid praegu vaatame, et nende torude kasutamine rättide hoidjana ei ole halb mõte - rätid kuivad, toru nats varjatud.

Ja siin, siin on täies hiilguses see kraanikauss, mida sai otsitud tikutulega taga - lai aga mitte väga sügav, et mahuks täpselt sinna nurga taha ära ja ei võtaks meie niigi väiksest vannitoast veel rohkem ruumi ära. Kuju oleksin eelistanud kandilist, kuid õiged mõõdud olid olulisemad.

Sellega on mõneks ajaks kodupostitustel lõpp, sest alles on magamistuba (poolik), elutuba (veel poolikum) ja arvutituba (põhimõtteliselt valmis aga lihtsalt väga igav) ning nende näitamiseni nii pea ei jõua. Takistuseks on kardinate puudumine, seina värvimine, söögilaua restaureerimine, toolide otsimine, võibolla ka uue vaiba otsimine jne .. Nagu aasta alguses lootsin, siis hea õnne korral saavad need kõik lahendatud ikkagi selle aastanumbri sees.

No comments: