January 31, 2018

Jaanuar 2018

Garderoob kaltsukast või üldse mitte - jah
Üks peatükk itaalia keelt nädalas - jah
Üks orienteerumine kuus - jah
Lugemine - jah

Kaks võimalust - kas jaanuar on olnud väga edukas kuu või olen seadnud liiga lihtsad eesmärgid :) Ise arvan, et eesmärgid on normaalsed ja ma olen tubli olnud! Aususe huvides võib märkida, et nn "mittemõõdetavad" plaanid on läinud natukene üle kivide ja kändude. Oleme küll edukalt uusi retsepte katsetanud (spinati-köögivilja supp, valge kala tomatikastmes, krõbe kana aasiapärases kastmes), kuid prügi sorteerimine näeb välja nii, et ärkan hommikul üles ja tõstan olmeprügist ümber pakendeid, mis Nicola sinna eelmisel õhtul susanud on. Ise olen ka tihti kahevahel, et on see nüüd siis korralik paber või ei. Ehk siis selle harjumuse juurutamine võtab veel aega.

Garderoobitäiendus tuli ühe-euro-nädalavahetuselt USA Today poest. Sain sealt ühe Montoni kevadise kontorikleidi ja tähekeste mustriga tumesinise diskopluusi (diskopluus = avar kaelus). Kleidiga on selline lugu, et mõnda aega tagasi ma juba proovisin seda selga, kuid otsustasin mitte osta, sest kleite on mul liiga palju, siis maksis see veel 7 eurot ja ei tundunud olevat hädavajalik ost. AGA.. üks euro, ikka veel ootas see mind poes(saatus), soojal ajal ainult kleite kannangi, ja ostetud see sai. Lisaks vahetasin välja kevadsügise saapad, kust hakkas väike varvas juba saapast välja turritama, kuid need ostsin pärispoest. Väljakutset see aga ei mõjuta, sest nii pesu kui jalanõud plaanin siiski osta uuena.

Võidukalt võin öelda, et üks peatükk itaalia keelt nädalas on mind tunduvalt rohkem edasi aidanud, kui eelmiste aastate ponnistused. See süsteem hoiab järjepidevalt kätt pulsil ja on pannud mind rohkem pingutama. Tore!

Orienteerumisega läks nii, et käisime lausa kaks korda: kord Männi pargis ja kord hüpptorni metsas Nõmmel. Esimene toimus siis, kui väljas oli umbes -8 kraadi. Riided olid seljas soojad, piirkond tuttav, läks kergelt. Aga vot see Nõmme oma.. see oli põhimõtteliselt ikkagi metsas, mis tähendab, et mingit majade järgi kaardilt lugemist ei olnud. Lisaks see porisest mäest alla minek, kuskil on veel osa maad jääs.. Tundsin, et see rada oli algajale ikkagi raske. Võrdluseks: esimene rada oli 3 km ja läbisime selle 27 minutiga, teine rada oli 2,7 km ja läbisime selle 56 minutiga. Topelt aeg aga lühemal rajal! :D Hoolimata sellest, et raskel rajal tatise ninaga peaaegu porri kukkusin, saan ikkagi öelda, et orienteerumine on lahe.

Lugesin läbi "Ohakalinnu". Pärast lugesin, et sellest tehakse varsti film. Arvan, et see tuleb väga väga hea ja juba ootan. Kui alguses ei läinud minu arust tegevus väga huvitavalt käima ja venis, siis ühel hetkel läks aga nii põnevaks, et ma ei saanud enam raamatut käest. Lõpuks taas midagi sellist, mida lugedes saab kõik muu unustada ja loed ja loed ja ei oska lõpplahendust ette kujutada. Mitu põnevat liini, omapärased tegelased, põhjalik.. Soovitan! Järgmisena palusin raamatukogus endale midagi soovitada ja sain enda kätte sellise asja nagu "Tormiõde". Lugesin 22 lk ja edasi ei loe, sest selle põgusa jupi jooksul on toimunud nii mitu imalat ja silmi pööritama ajavat seika, et ma lihtsalt ei taha. Palun öelge mulle, pliksid, mitu korda on teil päriselt elus juhtunud nii, et tõstate endale suure koguse sööki ja sööma asudes märkate, et lauatäis mehi vaatab teid imestunult ja siis te ütlete:"Kas te pole enne naist söömas näinud?". Ei, tegevus ei toimunud 19. sajandil, sellepärast küsingi.

Muid tegevusi: külastasime Piparkoogimaania näitust, käisin Tartus põgenemistoas, kärsatasime plaaditäie müslit ära (palusin Nicolal ahju panna 160 kraadi peale, ta pani 260), õepojal oli sünnipäev, käisime Nicolaga Helsingis, esinesime Saku Suurhallis, tegime paar kokteili väljas ühel reedel ja ühel esmaspäeva õhtul tegin magustoiduks hapupiima pannkooke. Oli tore jaanuar!

No comments: