December 24, 2017

Laske koju vol 8 - köök enne ja pärast

 Koju laskmisest on nüüd juba veidi üle kuu aja möödas ja täna hommikul mõtlesin, et köök on küll juba täitsa selline, nagu ta olema peaks. Puudu on ainult üks riiul, mille tahan panna akna kõrvale, et seal kokaraamatuid hoida. Üleval on pilt sellest, milline oli köök enne.
 Selline on köök nüüd.
 Laud ja toolid on eelmisest kodust, need on arvatavasti juba mingitest vanadest postitustest tuttavad. Vahepeal oli see plaan, et võtame ühe täispuidust laua, mille ema sõbranna kaudu oleksime saanud, kuid avastasime siis, et 1) puidust laud sobib vana kodu tumedama põrandaga palju paremini, kui meie heledaga 2) oleme suured küpsetajad ja selline töötasapind, mida saab edukalt rakendada piparkoogiteoks jms, tuleb väga kasuks 3) puidust lauaga peab olema hoolsam kui selle.. asjaga :D Lisaks on see seina küljes kinni, ehk siis hea stabiilne taigent sõtkuda.
 See tapeet on arvatavasti praegu kodu juures kõige huvitavam osa :D Leidsin ta nii, et vaatasin Värvikeskuse tapeedisalongi pilte Facebookis, neil on selline kaust olema, kus on laos saadavad tapeedid näha. Ja leidsin selle. Boråstapeteril on loomulikult kõik tapeedid sellised, et viskaks kohe seina, kuid see oli laos ja kuidagi läks nii, et sobis meie rohekas-kollaka seinavärvi ja põrandaga nii hästi, et läks käiku. Mõtlesin küll, et Nicola hakkab protestima, aga lõpuks ütles, et näeb parem välja, kui ta ette kujutas. Ise olen nüüd juba nii ära harjunud, et ei pane tähelegi. Algul pelgasin küll, et äkki jääb kirju muster häirima. Lauakatted on soolaleivakink Itaaliast, selle peal on kirjas kõik piirkonnad ja nendele omapärased pastakujud ja kastmed. Kassipott on samuti soolaleivakink ja all pildil olev kassitahvel ja mandariinihoidja (tegelikult ahjunõu) samamoodi.
Natukene pühademeeleolu kööki. Akna taga on meil rõdu, seal hoiame vahel mingeid jooke või sööke, kui neid külmkappi ei saa/taha panna. Nagu näha, siis valmistume õhtuseks tähistamiseks, kust ei puudu glögi ja piparkoogid, mida me kohe tegema hakkame!

4 comments:

Maris said...

Nii vahva! See kass on kindel lemmik!

Anonymous said...

Nii kena :) Mullegi meeldib kassipott. Kust sellise pika vaiba leidsite? Otsin koridori midagi sarnast, aga kõik on kas rullis õhukese vaipkatte moodi või lühikesed porivaibad - mul oleks aga just midagi sarnast nagu pildil ja üle 2m vaja.

Eliise said...

Vaiba saime Vaibaparadiisist, seal saab meetriga osta, on päris suur valik rulle. Vastavalt sinu mõõtudele lõigatakse välja ja ääristatakse ära :)

NULLKULU said...

Nii tore ja mõistlik on näha, et keegi kasutab oma aknalauda talvisel ajal külmkapilisana. Normaalne ju!