October 31, 2017

Oktoober 2017

Lugemine - ei
Itaalia keel - natuke
30% kõrvale - jah
Ostan vähe - jah

Võtsin raamatukogust Aigi Vahingu "Valiku". Nii punnitatud kirjutamisstiili oli aga talumatult raske lugeda ja peale 3 nädalat kummutil seismist viisin selle tagasi raamatukokku. Kirusin end, et üldse ilma mingisuguse ideeta raamatukokku läksin, nii on sealt väga keeruline midagi asjalikku saada, kui kirjandusmaailmaga eriti kursis ei ole. Nüüd olin aga targem ja võtsin taas laenuks seda, mida kuskil mõne hea sõna või lausa preemiaga toetatud on. Lugema pole neid veel jõudnud hakata aga varsti.

Itaalia keele õpikut olen veidi edasi teinud, kuid jätkuvalt piinlikult vähe. Kuidas nimetada olukorda, kui edusamme ei tee, vaeva ei näe, aga samas on natuke häbi ka, et ise piisavalt ei tegele? Laisk? Motivatsioonipuudus? Ei tea.

Vähe ostmise kohta olen nüüd jõudnud selgusele ja saavutanud selle punkti (olude sunnil?), et poodi millegi järele lähengi ainult siis, kui on reaalne vajadus. Jalad vettisid eelmiste sügisjalanõudega täiesti läbi - tähendab, et kummikuid on vaja. Väike varvas hakkab talvesaabastest läbi murdma - on vist uusi vaja. Vastu pidasid need Dinsko omad 3 aastat, mida on ausalt öeldes isegi rohkem, kui oleksin arvanud. Taas tähelepanek, et hind ei määra kvaliteeti. Aga eks ma kannan need ikka võiduka lõpuni, ehk siis kuni päriselt varvas väljas on.

Oktoobris tegin trenni, käisin vanaemadel külas, käisime orienteerumas, tegelesin väga aktiivselt remondiga (lasin inimesi uksest sisse), käisin diskol, käisime Narvas, külastasime n+1 ehituspoodi ja sain kokku umbes täpselt ühe sõbraga.

No comments: