October 4, 2017

Laske koju vol 5 - põrandajutt ja niisama jutt

Elutuba on ametlikult lõpuni remonditud - kui väga tahaks, võiks homme diivani tuppa vedada ja korras. Sama on magamistoa ja vannitoaga (v.a. peegel, jälle midagi, millest saaks eraldi postituse teha teemal "Kuhu pöörduda siis, kui ei taha üleliigsete kaunistustega peeglit/lampi vms asja?!"). Aga, üldse mitte nii valmis ei ole väiksem magamistuba (arvutituba?), sest seal ei ole veel põrandat. Aluspõrand on, laminaati peal pole.

Et meie põrandamaterjalidest suurt midagi ei tea, järgisin projektijuhi soovitust ja võtsime Haro laminaadi ja liistud, millel Eestis üks edasimüüja on. Tarneaeg oli 2,5 nädalat, liistudel veelgi kauem. Kui lõpuks liistud tulid, sain kirja, et "vähemalt mõnel" on transpordivigastus, tellime vajadusel uued. Okei, ikka juhtub. Kui siis remondimehed kaubale järele läksid, selgus, et ka laminaat oli viga saanud. Seda viga aga keegi enam nii kergelt tunnistada ei tahtnud.. Nädal kulus kemplemiseks, kelle süül siis materjal katki on. Lõpplahendus saabus eile, et ikka oli nende viga jah. Mis tähendab nüüd jälle 2-3 nädalat tarneaega. Enamvähem hea uudis on see, et köögi jaoks lõpuks ikkagi piisas materjali, kuigi esialgu tundus, et natukene jääb puudu. Niisiis köögimööblile on roheline tuli, kuid sissekolimist kogu see asi ikkagi mõjutab. Loomulikult saaks sisse kolida kohe kui köök paigas, kuid tegelikult tahame lasta remondimeestel oma töö lõpetada ja alles siis kogu oma tavaariga peale lennata.

Siin pildil on seinavärvi ka näha, mis lambivalguses mulle kuidagi roheline paistab..? Valisime välja kreemika valge aga välja kukkus nii nagu ikka :D Loodan, et sisse kolides harjub sellega ära, sest mööbel haarab rohkem tähelepanu. Vaatamas käisime ühte tapeeti köögi ühe seina jaoks, mis mulle e-poes silma jäi, kuid päriselus niiiiii lahe ei olnud. Muster oleks võinud olla natukene suurem + tuli välja, et pildil hallid tundunud detailid on tegelikult hõbedased. Tõdesime, et niimoodi ei julgegi netist tapeeti tellida.. Arvan, et selleks ei olegi vajadust, sest Sadolini Värvikeskuses oli valik väga väga suur! Sinna tahame tagasi minna, kuid siis juba selgema ideega.

Üks uus plaan, mida meil korterit ostes veel ei olnud, on söögilaud elutoas. See, et elutuba ja köök on eraldi, on mulle väga oluline, kuid söögilaua vastu elutoas ei ole mul otseselt midagi. Mõte sinna poole hakkas liikuma siis, kui ma päriselt hakkasin aru saama kui pime meie uus köök on. Mulle aga väga meeldib süüa loomuliku valguse käes ja elutoast on meil täitsa kena vaade, nii et.. Meil on rõdul üks suur kokkupandav laud, mis hetkel täidab kola peitmise ja taimekastide hoiustamise rolli, miski, mida mu ema silma otsaski ei kannata. Ta ütles, et kui ma ära kolin, siis sellest lauast ta vabaneb ja teeb endale toreda nurga, kus vahel ehk hommikustki süüa. Aga sellest võiks ju saada meie uus laud elutuppa? Hetkel näeb see küll vana ja väsinud välja, kuid üks mu sugulane läks just restaureerimist õppima ning võtab juba tellimustöid vastu. Loodan, et tema käe alt väljub juba midagi ilusamat. Laud on tume, põrand on hele, kuidas need täpselt omavahel kokku käivad, ma ei oska veel öelda. Ja millised toolid sellega üldse sobiksid?

Sellel nädalal on plaanis magamistuppa pimendavad rulood tellida, võib-olla tumesinised. Liuglevas Ukses oli kampaania, millega sai garderoobikapi esikusse soodsamalt, nii et see on ka nüüd tellitud ja peaks saabuma novembri alguses. Arvatavasti saabub siis ka puuduv põrand ja võib hakata kotte kokku pakkima. Ma juba niiii ootan seda pakkimise osa! Olen kolinud ainult ühe korra elus, kuid olin siis algkoolilaps ja pakkimise ning sorteerimisega ma ei tegelenud (vähemalt ise küll ei mäleta midagi, aga ma ei mäleta ka Sarah Brightmani kontserdil käimist mõned aastad hiljem, kuigi väidetavalt ma seda teinud olen).

No comments: