September 21, 2017

Laske koju vol 4 - läks turboks kätte

Eile oli esimene kord, kui ma õhtul remondi pärast magama ei jäänud, sest nii palju oli mida mõelda ja elevus/ärevus näris hinge. Lõppes see loomulikult sellega, et nägin unes, kuidas vannituppa olid kõik asjad risti vastupidi esialgsele joonisele pandud ja see mulle suurt meelehärmi tekitas.

Nimelt sain eile õhtul kell 21 projektijuhilt nimekirja asjadest, mis veel puudu on ja mida on vaja reedel. REEDEL?! Noo ma tean küll, et lepingus on tähtajaks pandud homne päev aga mul oli pidevalt omal tunne, et aega on uksekella ja vannitoapeegli ja muu pudipadiga. Tuleb välja, et kui ei taha ehitajate tööd takistada, siis ei ole aega miskit enam. Kogu selle kraami, mille olen juba valmis ostnud, pean samuti kiiremas korras, ehk siis täna, objektile toimetama.

Plaani järgi saavad sellel nädalal vannituba valmis, seinad värvitud ja lagi juba on valmis. Uue nädala alguses pannakse laminaat, uksed ja liistud. Sellest järgmisel nädalal peaks saabuma köögimööbel ja WC kapp ja sellest veel järgmisel nädalal võib-olla isegi esikukapp juba. Ehk siis suure tahtmise korral võiks sisse kolida põhimõtteliselt järgmise nädala lõpus ja toituda krõbinatest, kuid seda me ei tee.

Laupäeval käisime emaga Ikeas. Algul pidin ma Helsingisse minema ühe sõbrannaga kokku saama, kuid kuna läksin kõige varasema laevaga, tähendas see ikkagi vaba hommikupoolikut. Nii sõitsimegi hoopis sadamast kõige pealt Ikeasse. Ooo kui tore pood see on, eriti mulle, kes ma seal eelnevalt vaid ühe korra käinud olen. Kärsitud nagu me oleme, siis nendes näidisruumides me eriti aega ei veetnud, sest mööbel polnud meie eesmärgiks. Vaid ühes kohas panin silma peale kingakapile, mis oma kitsa tegumoega sobiks väga hästi meie esikusse. Seda ma aga veel ära ei ostnud, sest kiiret pole. Ega kiiret pole ka sõela, lihatermomeetri ja köögikäterätikutega, kuid ometi just sellist kraami ma sealt koju tõin.
Täna õhtul on siis plaanis saada viimased puuduvad jupid: peegel vannituppa, kohtvalgustid vannituppa, lamp WCsse, lamp elutuppa ja uksekell. Äkki ka mõned pirnid. Kahtlustan, et elutuba jääb hetkel küll lambita, sest ma lihtsalt ei tea. Me oleme nii palju neid vaatamas käinud ja üldse mitte targemaks saanud. Äkki ma siis oskan paremini, kui see tuba juba muidu valmis on ja mööbel sees? Mööbel = diivan, sest ainult see on meil kolimise hetkeks elutuppa olemas. Aa ja WC pott on ju ka veel puudu! Õnneks on see välja valitud ja jäänud on vaid vormistamise rõõm.

Alanud on see aeg, kui inimesed igasugust enda kasutatud mööblit pakkuma hakkavad. Seni on see läinud palju paremini, kui võiks arvata, sest ühestki hiiglasuurest sektsioonkapist ei ole me pidanud keelduma, kuid rõõmuga saame vastu võtta hoopis väikese täispuidust köögilaua. Sellest saime teada eile, kui ema sõber meie kolimisest kuulis ja seda lahkelt meile pakkus. Aitäh!

Ehk siis mida rohkem valmis korter hakkab saama, seda suurem roll on meil nüüd, kui peab hakkama sisustamisele mõtlema. Pidevalt on vaja midagi otsustada ja otsida ja see on kohati päris keeruline. Proovin võtta üks samm korraga, kuid vahel ikka tõttan asjade käigust ette ja tegelen ebavajalikuga, näiteks uurisin juba kolimisfirmalt hinda ja eile käisin rulookardinaid vaatamas. Suure osa meie tavaarist saaks kolitud ka tavalise autoga mitu otsa tehes, kuid mööbel on see, millega me oma jõududega hakkama ei saa: suur ja raske diivan, riidekapp, arvutilaud, kummut.

Arvan, et me kolime oktoobri lõpus. Appi?!

3 comments:

Mari-Liis said...

Nii tore (vana) uudis see korteriost! Palju önne! Ma pole iidamast-aadamast saati su blogisse sattunud, nii et pidin täitsa mitu lehte tagasi kerima ja tagantjärele lugema hakkama. Igal juhul siiralt hea meel on teie korteriostu ule!

Maris said...

Appi tõesti - kui meeletult lahe!! :)
Jõudu ja jaksu!

Eliise said...

Aitäh teile! :)