August 25, 2017

Laske koju vol 3 - seinad ja põrandad

Teisipäeval tellisime põranda ära. Et paneme laminaadi, selle otsustasime juba üpris ammu. Leidsime, et hinnavahe pärisparketiga on üpris suur, kuid elukvaliteedile ta korteris nii palju ei lisa. Praegu on mul kodus osades tubades laminaat ja teistes sama välimusega parkett. Vahe on selles, et parketti on täkked sisse tulnud, laminaati mitte. Räägitakse ka seda, et parkett on jala all soojem, kuid seda vahet pole ise märganud. Nii jäigi, et võtsime laminaadi ja soovitati Harot.

Valisime selle järgi, et oleks ühelipiline, hele ja tekstuurilt sile. Mulle väga kirjud põrandad ei meeldi, tumedat ei tahtnud madalate lagedega korterisse (+ siis paistab tolm kergelt välja) ja sile tekstuur peaks koristamise kergemaks tegema. Algul mõtlesime, et äkki peaks kööki panema midagi muud, kuid selle mõtte matsime maha ja nüüd tuleb läbi korteri sama põrand. Vaipu tuleb loomulikult ka, esiteks võtame ju mu praegusest magamistoast KÕIK kaasa, ehk siis üks suur valge vaip on olemas. Kas see läheb uues kodus elu- või magamistuppa, seda veel ei tea. Kööki tahan kindlasti kitsast pikka vaipa.

Seinad värvime valgeks ja mõnda ruumi tahaks veidi värvi juurde. Köögis kavatseme ühe seina šablooni abil ära värvida, et tuleks muster. Hetkel on tunne, et see võiks olla näiteks kollasega aga mingine kuri kahtlus ütleb mulle, et täielikult saan ma selle ära otsustada alles siis, kui köögimööbel ja põrand paigas. Muster ise võiks olla selline:

Kord leidsin Pinterestist pildi, kus ühe magamistoa sein oli üleni maalitud. Ma isegi ei julge siin välja reklaamida, et ma tahan samasugust teha, sest see tundub mulle hetkel üpris keeruline, samas soov on olemas. Lohutan end sellega, et kui ma seina täiesti pekki keeran, siis Kadaka tee Värvikeskuses oli väga lahe tapeedivalik :D


Kohe nii lahe valik, et meil tuli tahtmine kuhugi tapeeti panna. Esik sobiks selleks, kuid see tundub väga väikse prioriteediga nurk, mille sisustamisele praegu suurt rõhku panna ei taha - midagi ei jää katki, kui seal seinad valged on ja kui juba sees oleme ja vaatame, et siia tahaks värvi, no siis paneme! Elutoas jäävad seinad arvatavasti valgeks, sama arvutitoas. Selle valgega on muidugi nii, et see, mille poes välja valisime tundub kodus mingis valguses hoopis jumala kollane. Samas kriitvalget ei saa nagu ka võtta. Otsustasime, et lähme tagasi ja võtame siis natukene valgema valge. All pildil on veel see esimene valik - päevavalguse käes valge, natukene hämaramas toas kollane.

No comments: