August 7, 2017

Laske koju vol 2 - vannituba

Ma võiks igast toast rääkimist alustada sõnadega "see ja see ei ole meil väga suur aga..." :D Ega 58-ruuduses korteris, mis on juhtumisi 3-toaline, ei saagi elamine just ülemäära ruumikas olla. Väljaarvatud esikus, vot see on suur ja minu rõõmuks isegi nii suur, et sinna mahub ära lükandustega kapp, kuid sellest millalgi teisel korral. Praegu räägin aga meie väikesest vannitoast-wc'st, sest vee- ja kanalisatsioonitööd algavad sellel nädalal.

Kõige suurem muutus praeguse koduga võrreldes on see, et vannituba ja tualett on eraldi. Kokkutegemise mõtet eriti ei arutanudki, sest Nicolale vist täitsa meeldib nii ja mulle tundus kah ebavajaliku asjana, mis hetkel kätte võtta. See aga tõesti tähendab seda, et vannituba on konkreetselt vanni tuba, sest tantsu seal lüüa ei saa. Selles saan aga vaid ennast süüdistada, sest duššinurka ma ei taha ja pesumasinat kuhugi mujale (kööki?! ei) samuti ei taha. Tulebki nii, et astud sisse, ajad oma asjad korda ja astud välja. Chillida seal ei saa. Väljaarvatud vannis, see on igal nädalalõpul mul püha tegevus ja seetõttu ei tulnud mõttessegi sellest loobuda. Räägitakse, et lastega pidavat kah mugav olema, kuid sellest ei tea ma praegu veel midagi.

Vannivariante on hetkel kaks, mõlemad ristkülikud, kuid üks vähe nurgelisem ja teine vähe ümaram:
 Vispool Ette
Vispool Viana

Eestvaadet pole üldse mõtet siia panna, sest vanni ette tulevad plaadid. Kumb lõpuks jääb, selgub koostöös projektijuhiga, sest Viana on natuke lühem, võib-olla Ette ei mahugi meile. Tegelikult olen valmis ka selleks, et ta mu kivivanni sooviga pikalt saadab (halb paigaldada? liiga raske?). Väga suurt valikut kivivannide puhul ei olegi, kui mõõdud on kriitilise tähtsusega - mitmed vannid on 75 cm laiad, kuid mida kitsam, seda meile parem, niisiis on valikus vaid 70cm.

Põrandaplaadid tellisime Plaadipunktist, need peaks uuel nädalal kohale jõudma. Kriteeriumid olid: hele, matt, sile. Praegu popp kuusnurkne disain leidis meieni oma tee:
Põrand tuleb selline aga ilma mustriplaatideta.

Seina tulevad suured 20x60 plaadid, samuti heledad. Kas ja kuidas ristkülik ja kuusnurk kokku sobivad ma täpselt veel ei tea, kuid otseselt häirekellad peas tööle ei hakanud, nii et põhimõtteliselt võiks ilus olla. See mind ka huvitab, kuidas üldse väikeses vannitoas nii suur plaat välja näeb. Põnev!

Kuna nädalavahetus oli väga vihmane, siis soosis see erinevates poodides tuulamist - eesmärgiks valamu ja sellega sobiv kapp. Läbi said käidud Bauhaus, Bauhof, Espak.. Lõpuks leidsime sobiliku Espakist, kuid üpris krõbeda hinnaga. Sobilik tähendab meie mõõtudele vastavat, sest 60x40 cm valamu+kapp tundub olevat selline kooslus, mida eriti saada ei ole. Üldiselt on sellised väiksemad kraanikausid 45 cm sügavad. Sellest edasi on juba väga väikesed valamud. Nüüd olemegi jõudnud sinna punkti, et ühel hetkel on vaja otsustada - kas võtame selle kapi või ei võta üldse kappi ja paneme valamu alla mingisuguse riiuli. Või uurime/loodame kas äkki tellimustööna tehes tuleb kapp odavam.

Täielik tume maa on hetkel veel valgustus ja segistid. Nendele mingeid erilisi nõudmiseid mul ei ole, nii et ennustan nende puhul probleemideta lahendust.

Lõppu kõige põnevam pilt ehk siis milline vannituba enne oli:

4 comments:

Anonymous said...

Igaks juhuks mainin, et Espakis on iga kuu kas esimene või teine nädalavahetus kõik tavahinnaga tooted -20%. Suurema remondi puhul juba täitsa abiks :)
Maris

Eliise said...

Suur aitäh vihje eest!

Anonymous said...

Vist tuli ainult kliendikaart teha, et seda soodukat saada. Ma pole küll päris kindel, aga igaks juhuks tehke kindasti :) See on nende kodulehel lihtne ja tasuta.
Maris

Anonymous said...

Selle soodusnädalalõpu jaoks pole kliendikaarti vaja. Aga muidu on loomulikult kasulik ja hea.