August 31, 2017

August 2017

Lugemine - jah
Itaalia keel - enamvähem
30% kõrvale - ei
Ostan vähe - jah

Augustikuu märksõnadeks võiksid olla ehituspoed ja.. ehituspoed. Kogu trall hakkas pihta vannitoa kraanikausiga, sest sellega ei läinud nii libedalt, kui lootsin. Arvasin, et see käib nii: lähen poodi, mõõdan kõik üle, valin sobivate mõõtudega valamute seast välja ilusaima. VALE. Tegelikkuses nägi asi välja nii, et lähen poodi, mõõdan, mitte ükski ei sobi, lähen teise poodi, üks sobib, aga on hirmkole, lähen kolmandasse poodi, leian maailmailusaima valamu, mis on 3 cm liiga suur jne jne kuni lõpmatuseni. Lõpuks leidsime K-Rautast siis selle ühe, mis oli mõõtude poolest ideaalne ja välimuselt okei. Algul tahtsin küll kandilisemat kraanikaussi aga lõpuks tuli ümarama joonega, sest mõõdud. Selleks hetkeks oli valik, et kas see või mitte midagi, nii et valisin selle.

Lugemisele mõjus kodu-töö-ehituspood rutiin hästi. Lugesin läbi Süvahavva esimese raamatu, mille algus oli väga haarav ja lõpp vajus nii ära, et lausa igav oli. Veel sai läbi Jim Ashilevi "Kehade mets". Kuna mulle "June/Julien" väga meeldis ja see võitis mingisuguse romaanipreemia, siis otsustasin, et hea mõte on teisigi raamatuid lugeda, mis selle preemia on pälvinud. Kehade mets sai midagi, mitte päris esikoha vist aga kuidagi see seal nimekirjas figureeris. Igatahes.. Usun, et nostalgia mõttes on kohati lõbus lugemine, seda siis nende jaoks, kes 90nendatel üles kasvasid. Muidu aga kuidagi elumuutev ja ülemäära huvitav ikkagi ei olnud aga siiski ülikriitiline ma ei oleks.

Filme sai ka vaadatud, eraldi nendest kirjutada on kuidagi raske, aga siin nad lühikommentaaridega reas on:
Hidden Figures - tore ja sõbralik vaatamine silmaringi laiendamiseks
Nocturnal Animals - põnev ja pingeline, mille peale mõtlesin veel hiljemgi
The Light Between Oceans - romantiline iga tüdruku (vist) unelm, mis saab ülitraagilise lõpu, kuid sellest hoolimata arvasin, et mind eriti ei kõigutanud, ometi pärast valasin kaks pisarat
The Beguiled - visuaalselt ilus, sisult igav, ei mingit emotsiooni v.a. see, et ilusad riided olid
Hell or High Water - hea meestekas

Itaalia keeles õppisin kasutama kliitik asesõnu. Siiani ei ole korralikult selge, isegi eesti keeles ei oska ma seletada mis see täpselt on. Eesti keeles on asesõnad normaalsed, Itaalia keeles liituvad need vahel tegusõnaga (aiutami - aita mind, aga ti vedo - näen sind, ei ole vedoti). Keeruline aga kasulik teema.

Leian, et elan hetkel üpris säästlikult paljuski korteri pärast, et ei juhtuks seda, et kõik on valmis aga laelambiks raha ei jätku. Ühe suvekleidi ostsin kodu kõrvalt kaltsukast, mis alles avati, ja tellisin Dermoshopist otsa saanud kraami. Üsna pea on mul viimane puhkus sellel aastal ja pigem teen oma kulutamised seal.

Muid põnevaid tegemisi sellel kuul: käisime pulmas, korjasime Aegviidus mustikaid, sain sõbrannadega kokku, sõime kodus sushit, käisime metsas orienteerumas (kindlasti tahan veel minna), tegime pika rattasõidu (17 km!), mängisime väga palju Super Mariot. Lisaks märkimisväärselt põnev asi: kõndisin suure vihmaga koju ja ühed mu nahast Vagabondi jalanõud lasid niimoodi vett läbi, et ei olnud kuiva kohta jalal. Lõpuks lirtsus varvaste vahel nii, nagu plätud oleks jalas olnud. Kuidas see võimalik oli, ei tea, vanad vist juba. Lõpuks kuivatasin neid 2 päeva aga pikka pidu nendel sussidel enam ei ole. Kurp.

Suve lõpp ja sügise algus on minu jaoks alati kuidagi põnev olnud, sest üldiselt on see tähistanud mingeid muutuseid, isegi peale kooli lõppu. Sellel korral on selleks kodu vaikne valmimine. Lisaks ei heiduta mind algav sügis ja pimedus veel, sest mulle meeldib, kuni on veel ilus ja natukene jahe õhk, kuiv sügis on super. Niisiis ei jää ma mitte augustit taga igatsema, vaid võtan ootusärevusega septembri vastu. Ja trenn algab ju taas, peale kolme kuud kestnud pausi!

3 comments:

Mariel L said...

Kust sa tavaliselt leiad omale ideesid, mis filmi parasjagu vaadata? Mul endal on pea alati tühi, kui tuleb filmika tuju peale. Isegi see ei tee otsustamist kergemaks, kui kitsendan valikuid mingi kindla žanri peale.. :) :D

Maris said...

"Hidden figures" on mul juba ammu mõttes - väga hea, et selle nüüd mulle taas meelde tuletasid. Läheb vaatamisele!

Eliise said...

Mariel, tavaliselt leian ideid IMDB veebilehelt, kui uurin mis filmides on hiljuti mõni mu lemmiknäitleja olnud. Natukene hoian silma peal ka kinokavadel, ja tihti leian järgmise külastuse idee filmitrailerit nähes. Hiljuti olen hakanud Oscaritest rohkem huvituma ja alati leiab midagi head, kui võtta nomineeritute ja võitjate nimekiri lahti (siit postitustest 3 tk on sealt pärit). Eks sõbrad ja tuttavad soovitavad ka :)

Maris, usun, et sulle võib meeldida. Eriti siis, kui The Help meeldis!