July 31, 2017

Juuni & juuli 2017

Lugemine - jah
Itaalia keel - jah
30% kõrvale - ei
Ostan vähe - jah

Juuni kokkuvõte jäi vahele, sest olin see hetk Itaalias ja postitust ei saanud päris hästi ette ka kirjutada, sest kuidas ma teen poole juuni pealt ennustusi järgneva kahe nädala osas? Nüüd vaatan aga möödunud suvekuudele tagasi ja proovin aru saada, et mis siis täpsemalt toimunud on.

Suvi on ikka kaootilisem aeg oma puhkuste ja pikkade nädalavahetustega, kuid lugemisele on see väga hästi mõjunud. Kirjutasin juba, kuidas ühe hingetõmbega sai "June/Julien" läbi loetud ja natuke aeglasemalt sellele järgi "1984". Tegelikult olid mul veel kaks laenuraamatut kaasas, kuid sain juba paari leheküljega aru, et need ei ole minu jaoks. Ühega hetkel veel punnitan, see on Valdur Mikita Lindvistika, kuid suure tõenäosusega läheb see täpselt sama targalt raamatukokku tagasi. Plaan on võtta asemele hoopis Süvahavva.

Itaalia keelega läks loomulikult hästi, sest kus siis veel kui mitte Itaalias? Vaevavad mind aga siiski samad hädad, et kardan vigu teha ja mõtlen sõnade üle väga kaua. Samas vahel üllatan end isegi, et kuskilt ajusopist mingisugune spetsiifilisema sõna suudan ruttu välja kaevata. Proovisime nüüd kodus ka üsna mitu õhtut jutti natukenegi itaalia keeles laterdada ja see on abiks küll.

Enda arust pole mõttetuid asju mitte ühtegi ostnud. Musti teksaspükse oli vaja, sest vanadel helendas juba tagumine pool läbi. Platvormkingi tahtsin juba ammu, sain kah. Šampoon on otsakorral, ostsin asemele Linea Natura siidiproteiini oma, kuid kasutama pole jõudnud veel hakata (tõesti proovin kõik vana enne lõpuni kasutada, et vältida "100 purki aga igas ühes vaid lusikatäis möksi alles" olukorda). Ise arvaks, et sellega on hästi, kuid mõõta on seda küll väga raske.

Need kaks kuud on olnud väga sündmusterohked ning ajaloo huvides panen ma nad siia järjest kirja kah: käisime Itaalia saatkonna vastuvõtul, esinesin vanalinna päevadel, võõrustasime Nicola sõpru, saime puugivaktsiini, remontisime pesumasinat, mis ei olnudki katki, saime korteri kätte, nägin 1+n sõpra, pildistasin ühe artikli jaoks (Estoonlane, mis ilmub septembris), müüsin Telliskivis kraami, käisime mööda sisustuspoode, puhkasime, korraldasin tööl suvepäevi, käisime Nicola suvepäevadel, sõitsime emaga Otepääle, telkisime Aegnal, tegime päevamatka Aegviitu, käisin kinos, kurtsin arstile lukus nina ja vesiseid silmi, mille peale sain allergiarohtu (aga mul pole ju ühtegi?!), ostsin sõbrannalt jalgratta ära, sest ta ise kolib USAsse.

No comments: