March 2, 2017

A Cure for Wellness (2016)


Üks ambitsioonikas karjääriinimene saadetakse ühte teist ambitsioonikat karjääriinimest tagasi USAsse tooma - nimelt on mees läinud Šveitsis kuhugi sanatooriumisse ning teavitanud oma äripartnereid, et ta ei plaanigi sealt enam kunagi tagasi tulla. Kuna tegemist on aga juhatuse liikmega, ei saa ilma temata tähtsaid otsuseid vastu võtta. Lockhart asub teele ning kohale saabudes tervitab teda kummaline asutus, mille liikmed on kõik kindlad, et see koht nad terveks ravib. Noormehel tekib aga kahtlus, kas "patsiendid" üldse olidki haiged..?

Läksime kinno vaatama ilma eelneva taustauuringuta ning hea oligi, sest muidu oleks mul mingid ootused äkki tekkinud ja põrumine selle võrra hullem, sest kui algus oli paljulubav, siis tegelikult oli kogu värk ikka väga laialivalguv ja isegi mitte väga nutikas.. Kuidagi arvasin, et sellest võiks tulla psühholoogiline draama aga oli rohkem õudusele rõhuv fantaasiafilm ning see on paratamatult minu jaoks igavam ning ei haara ennastunustavalt kaasa. Pikk oli ta kah. Aga et mitte niisama vinguda, siis vingugem juba konkreetsemalt!

 (Kas teile ei meenuta peategelane välimuselt DiCaprio ja Jüri Pootsmanni kadunud poega?)

Tegelased olid pinnapealsed ning kahjuks jäi nõrgaks ka püüd neid tegelasi kuidagi "elustada", näiteks stseenidega Lockharti vanematest, mis tegelikult ei andnud mitte midagi juurde. See jäigi mulle lõpuni arusaamatuks, et mis täpselt siis loo eesmärk oli? Esialgu tundus, et selleks võiks olla ühiskonnakriitiline point, et me ikka töötame liiga palju ja pühendame end liialt vähe perele. Oli seda ju näha nii peategelase juures, samuti tema isa oli tööfanatt, töökaaslased ka.. Ok, kõlab hästi! Siis tuli juba järgmine liin - aga äkki on selle sanatooriumi arst mingisugune hull? Ja siis juba järgmine - aga äkki juhtus selles majas kunagi ammu midagi hullu?! Kõik see kokku moodustaski sellise laialivalguva häma. Millest on kahju, sest loss ise oli ju muljetavaldav ning mõnus läbiv värvigamma olemas.

Kes hindab õudust ja rõvedaid stseene, võin ausalt öeldes, et neid jagus rohkem, kui mulle meeldiks. :D Võimalik, et teen liigse kriitilisusega ülekohut ning tegelikult täidab film oma eesmärki hirmutada ja panna publikut end veidi kehvasti tundma. Töötas..

Kinos väljusime tundega, et otseselt halb ta ju polnud aga hea ka mitte. Mida rohkem ma aga filmile tagasi mõtlen, siis seda vähem see mulle meeldib - nüüdseks annan pigem hinnangu "vaese mehe Shutter Island".. Põhiliseks miinuseks oskangi välja tuua selle, et liiga palju oli ühte loosse tahetud ära mahutada. Vabalt oleks tegelikult ainest olnud kolme erineva filmi jaoks, milles üks läbiv teema.

No comments: