December 9, 2016

Fortresses of stone turn into crystal tears

Peale sünnipäeva tuli mulle Sasha külla. Juba pea 4 ja pool aastat on sellest möödas, kui me Soomes tuttavaks saime. Oleme ikka suutnud selle aja sees korra aastas kuskil Euroopas kohtuda - Itaalias, Sasha kodumaal Slovakkias, Horvaatias ja nüüd Eestis. Uuel aastal mõtleme Inglismaa peale.

Kuna ma pool sellest ajast, kui ta siin oli, pidin siiski tööl olema, oli meil 2 vaba päeva, kui jõudsime linna peale. Ülejäänud koosveedetud aeg kulus TLC vaatamisele. Ühel päeval jalutasime vanalinnas, käisime jõuluturul ja lõpuks jõudsime Musta Puudlisse lõunale. Jätkasime oma päeva Teletornis, kuhu jõudsime täpselt päikeseloojanguks. Suveniirid said sellel korral kaasa ostetud Suva sokipoest. Seal on ikka tohutult lahe valik. Järgmisel päeval sõitsime Keila-Joale, Laulasmaa randa ja veel paari kohta seal kandis ning kooki sõime Ott&Matilda kohvikus. Mina enne ei teadnudki sellest kohast midagi. Väga maitsev oli ja läheks veelgi, kui see kodule lähemal oleks. Lõunatasime Sõõrikukohvikus. Satun sinna viimasel ajal nädalas korra kindlasti, ja sõõrikuid muide ei telli mitte kunagi, sest toiduportsud on seal juba niigi väga suured. Edasi jalutasime Glehni parki, mille palmimaja oli Sasha jaoks vist kõige üllatavam ja lahedam asi Tallinna juures ning siis tulime pika ringiga koju. Edasi panengi pildid paari väikese kommentaariga.
Lõuna Mustas Puudlis. Kuigi ma ei ole sellest kohast ülemäära vaimustuses (teenindus on kuidagi segane, kord peab tellima letist, kord lauast..? vahel tuuakse menüü lauda, vahel ei tooda) ja söök on ka kuidas kunagi, siis ometi satun sinna kuidagi tihti, arvatavasti just oma asukoha poolest sobib ta mulle. Sellel korral jälle vedas toiduga, mina sõin kõrvitsa-läätse suppi ja Sashat ahvatles kõige enam pardisalat. Magustoiduks võtsime juustukooki, mis oli samuti vana hea klassika.
Teletornis saab rohelise tausta ees pilti teha, kuhu siis pilt hiljem taha töödeldakse. Ja kui sa paned juhuslikult õiget värvi särgi selga, juhtub selline asi, et saad ekstralahedat photoshoppi.
Sain Ott&Matilda kohvikus täpselt sama head baklavad, nagu seda Türgis anti. Letti toodi veel väikesed Pavlova portsud, mis nägid niii ilusad välja.


P.S. Viimase aja kõige parem laul

2 comments:

Mariel L said...

Nii lahe on teada saada, et ma pole ainuke, kes fännab Asgeir'i. Tema islandikeelsed lood on sama kuulamapanevad ning too sama "Kings and Crosses" kõlab Islandi keeles isegi ägedamalt.
Järjekordne huvitav lugemine ja hästi ilusad pildid! :)

Eliise said...

Sellisel juhul pean plaani võtma võtma Asgeir'i veidi rohkem uurida!

Aitäh! Ma viimasel ajal nii niru postitaja, et hea kohe teada, et mõned siit ikka midagi leiavad :D