October 31, 2016

Pakaa, oktoober!

 trenn - jah
gluteenivaba - enamvähem
raamatud - jah
itaalia keel - ei
investeerimine - jah

Jälle üks kuu läbi ja oktoober oli juba palju rutiinsem kui september, kuid kindlasti mitte kerge aja mööda veeretamine. Väikese õudusega olen aga hakanud taipama, et eriti lebomaks, kui praegu, ei lähe asjad kohe kuidagi mitte vähemalt enne juunit :) Nii et aeg on hakata harjuma. Kuigi on pime ja kõle, siis see ei häiri mind sellel aastal. Piisavalt palju tegemist, et ei jõua vinguda? D-vitamiin aitab päriselt? Sellele vist õiget vastust ei saagi, igatahes midagi toimib. Mis ei tähenda, et pimedus halb ei oleks, on ikka, ja vihm on ka vastik, aga mis sa ära teed?

Trenni sai oktoobris tehtud väga eeskujulikult - lisaks tavapärasele tantsutrennile oli meil üks lisatrenn ning Nicolaga käisime TIKi spordihoones ujumas. Teadsin, et mul on sahtlis 2 aastat vana 10-korra kaart ning sellega me omale pääsmed lunastasimegi. Tädi leti taga pistis küll naerma, et selliseid kaarte neil enam polegi, aga õnneks saime ikka sisse. Kavatseme selle kaardi nüüd lõpuni kasutada ning nädalavahetuseti ujuma jõuda. Kui laupäeval kool kell 16 lõpeb, on aju niimoodi mõõdukalt pehme, et mõelda eriti ei jaksa, kuid keha veel liigutab. Siis ongi paras aeg vette viskuda ning peale tunniajalist solberdamist tuleb ka energia tagasi sisse.

Gluteenivaba jätkub ning praegu vist ongi see hetk, kui olen seda asja üritanud aasta aega ajada, vahelduva eduga. Nädalavahetustel ikka patustan, kuid see ei tundu üldse suur asi olevat.

Investeerimismaailmast aga nii palju huvitavat, et otsustasin liituda Tuleva pensioniühistuga ning panustada ka algkapitali. Olen vist kõik vähegi saadava materjali läbi lugenud ning.. hetkel tundub olevat normaalne samm. Või ütleme parem nii: hullemaks eriti niikuinii minna ei saa. Tahaks loota, et on mingi positiivne vahe, kas mu II sammas tiksub Tulevas või LHV's, kuid kas ka päriselt mingi vahe tuleb - elame ja näeme. Lubadused on ilusad ja tegelikult ka loogilised. Lugesin lõpuks läbi Roosaare "Rikkaks saamise õpiku" ning leian, et tegemist on täpselt sellise raamatuga, mille tahaks sissejuhatuseks pärisellu anda igale abituriendile. Konkreetne jutt, mitte mingi mõistumula. Hea lugemine tegelikult kõigile, kes seni rahale suuremat tähelepanu, kui "kulub jah teine kuidagi kiiresti" pole pööranud.

Teisi oktoobritegevusi: käisime Riias, plaanisin tööl jõulupidu, tegime läbi evakuatsiooniõppuse (päris tossuga!), käisime kinos, pildistasin ilusaid inimesi ja veel ilusamat koera, käisin vanaemal külas, küpsetasin sõpradele Pavlova torti.

No comments: