June 21, 2016

True Story (2015)


Michael Finkel on edukas ajakirjanik, kellel on ilmunud juba mitu esikaanelugu New York Times'is. Kui aga selgub, et tema viimases kirjatükis on faktid mitme ohvri kohta koondatud üheks isikuks, et artikkel mõjuvõimsam oleks, lastakse ta lahti. Samal ajal kui Michael näeb vaeva uue töö leidmisega ning ükski väljaanne teda enam hästi usaldada ei taha, peetakse kinni kurjategija Christian Longo - kes väidab end olevat hoopis kirjanik Michael Finkel. Päris-Michael näeb siin võimalust uueks artikliks - kas Christian tõesti tappis oma 3 last ja naise nagu teda selles süüdistatakse? Meeste vahel kujuneb välja kummaline sõprus. Christian lubab Michaelile, et räägib talle, mis päriselt juhtus.
Kirjelduse järgi peituks siin justkui väga põnev thriller ettearvamatute plot twistidega aga tegelikult.. Jäin ma terve aja midagi ootama, sest kõik eeldused olid olemas ja midagi justkui oli ja tundus seal peidus olevat aga välja see ei tulnudki ja nii ta jäi. Tegemist kusjuures päriselt juhtunud looga (15 aastat tagasi) ja pärisinimestega, kes elavad praegugi. See fakt tekitas minus natukene vau-efekti, et juhtub ikka kummalisi asju siin ilmas aga lõpus jäi ikka selline tunne, et noh.. tegelikult juhtub ikka VEEL kummalisemaid ja polnud see midagi nüüd nii eriline. No kasvõi hiljuti nähtud Colonia. Aga tõsi, seal oli raudselt pool välja mõeldud.
Liiga palju oli minu meelest aluseta stseene või seletamata asju. Näiteks ühel hetkel helistab Christian vangist Michaeli naisele. Absoluutselt kõik vihjas seal sellele, et tal on mingi plaan naist rünnata kui vangist vabaneb või peaks noored hoopis armuma või koos põgenema või midagi.. Aga ei juhtunud mitte midagi. Miks valis Christian just Michaeli nime? Sellel puudus loogika, põhjendus, et "mulle on su artiklid väga meeldinud" oli nii nõrk.. Mõistan, et päriselt juhtunud loona ei saagi filmi vaatajate jaoks üles timmida (sest muidu poleks ju päris) aga siiski oli midagi lihtsalt puudu. Rääkimata sellest, et mind need kaks näitlejat draamafilmis veenda ei suuda. See on vist juba maitse küsimus aga kas siis kedagi teist ei leitud.. Felicity Jones meeldib mulle aga tema roll polnud kuidagi üldse vajalik ja jäi seetõttu kahjuks kõrvale põhiteemast. Nii et filmi algus oli paljulubav aga pettumus keskmist mõõtu kui ilmnes, et midagi sügavat peidus ei ole.

No comments: