May 18, 2016

10 Cloverfield Lane (2016)

 Noor naisterahvas ärkab autoõnnetusse sattumise järel keldritoas, kus ta on seina külge kinnitatud ning tilguti all. Kurikamõrvari asemel on selle teoga hakkama saanud aga isakaru meenutav meesterahvas, kes kinnitab, et Michelle peaks talle hoopis tänulik olema: umbes-täpselt autoõnnetuse ajal toimus rünnak ning kogu õhk on saastatud ning kõige turvalisem on olla just nimelt seal varjendis. Howard ehitas punkri koos Emmetti abiga justnimelt olukorraks, kus neid peaks ükskõik milline oht tabama.

Nüüd olevat siis nii, et kõik, kes õhuga kokku puutuvad, surevad. Loomulikult ei tahtnud Michelle seda juttu uskuda ning üritab põgeneda, kuid aknast näeb ta midagi, mis veenab teda - jah, kõige parem mõte on paariks aastaks varjendisse jääda. Naine võtab mehed omaks ning elu kulgeb filme vaadates ja puslesid kokku pannes nii hästi, kui võimalik, kuid peagi ohustab ellujäänuid hoopis miski varjendis endas...

Kui niimoodi kirja panna, siis kõlab üpris põnevalt ja täitsa imestama paneb, et mulle selline film ei meeldinud. Kõik oli enamvähem vaadatav kuni viimase 20 minutini. Ja kuna ma olin ikkagi väga pettunud, siis ma pean sellest siin kirjutama. Kes tahavad seda meistriteost siiski ise näha ilma sisu teadmata, siis tuleb lugemine lõpetada NÜÜD!

Enne seda katastroofiliselt halba filmi lõppu olid tunded keskpärased: natuke huvitav sisu, absoluutselt sisutu tegelane Emmett, kehv muusika, siiski põnev, et kuhu see välja jõuab ja raudselt on õhuga tegelikult kõik korras. Lisaks filmi kõige põnevam liin (mis jäi lihtsalt lõpetamata ripakile): Michelle avastab, et tüdruk, kellele Howard viitab kui oma tütrele, oli hoopis 2 aastat tagasi kaduma läinud kohalik pliks, kelle siis arvatavasti Howard röövis, et temast teha aseaine oma kunagisele tütrele, kelle saatus on teadmata. Siit ka selgitus, miks mees Michelle'i vanusest hoolimata nagu väikse tüdrukuna kohtleb. Aga see jäigi lõpuni siis selgitamata, et kuhu see tüdruk sai ja miks, sest varjendis teda polnud.

Ja nüüd see üldse mitte teemas olev filmi lõpp: õhk oligi saastatud ja tulnukad tulid. Mida? Et siis filmi point oli: hull mees polnudki tegelikult hull aga mingi pliksi ja Emmetti tappis ikkagi ära? Tulnukafilmid ei ole üüllddssee minu teema niisiis võib ainult ette kujutada minu nägu, kui mingid ebardid toodi filmi sisse 20 minutit enne lõppu, kui esimesed 80 minutit ei olnud nendest mingit märki (v.a. VÕIBOLLA on õhk saastatud ja VÕIBOLLA on selle taga välisjõud aga no kui tõenäoline see ikka olla saab eks). Hiljem googeldasin, et film on nõrgalt seotud 2008. aasta Cloverfield filmiga, mis oligi mingi tulnukarünnaku teema. Oleks ma seda teadnud... Kätte maksis see "ma-ei-vaata-trailerit-sest-muidu-saan-kõik-teada".

1 comment:

Anonymous said...

Enamvähem samad tunded. Kui muidu sai isegi kaasa mõeldud, et mis ikkagi tegelikult juhtus siis see tulnukate sisse toomine rikkus kõik ära. Aga selle kadunud tüdruku saatus oli ehk samasugune nagu Emmetti, lõpetas seal...happetünnis?