April 30, 2016

Tsau, aprill!

 teen vana pildiga sohki, 6 aastat tagasi samal ajal
trenn - jah
gluteenivaba - enamvähem
raamatud - ei
itaalia keel - jah
investeerimine - jah.. vist

Kõige põnevam uudis on see, millest eelmise kuu kokkuvõttes ma veel kirjutada ei tahtnud - märtsi lõpus käisin tööintervjuul ning aprillis läksingi tööle. Kõik toimus jube kiiresti, nagu ikka, ning ka ajastus oli seekord imetlusväärne. Ootasin ju Töötukassa vastust, millest ise-enesest ei oleks minu tööleminek olenenud, sest tuleb toetus või ei, plaani järgi vähemalt poole kohaga oleksin tööle ikka läinud. Nimelt on stabiilne sissetulek väärtus, mida ma hindan. Igatahes umbes-täpselt just siis, kui sain Töötukassalt eitava vastuse, sain ühest toredast ettevõttest jaatava vastuse ning juba hetke pärast olin selle sama toreda ettevõtte kevadpäevadel. Nimelt kuulub minu tööülesannete hulka ka ürituste korraldame, niisiis oli kasulik esmalt ühel sellisel osaleda. Kui muus osas on töö võrreldav varasema kogemusega, siis esimest korda elus tutvusin kolleegidega saunalaval, mitte kontoriköögis veepaagi kõrval.

Trennis käisin nii, nagu ikka, kaks korda nädalas tantsimas. Ühe korra sattusin batuudikeskusesse. Aprillis sain kokku sõbraga, kellega pidasime plaani suvel nädalavahetustel rulluisutamas käima hakata.

Gluteenivaba jätkub samamoodi - eelistan gluteenivaba, kodus veel eriti, kuid külas muu võimaluse puhul end nälga ei jäta. Halvemad lood on aga lugemisega - vot seda ei teinud peaaegu üldse.. Kuulsin aga, et TTÜ raamatukogus on ilukirjandust, kuigi võin pea panti panna, et kui ma kord ammu seal selle järele küsisin, öeldi mulle "Ei ole!". Läksin asja kaema ja oligi viimasel korrusel. Kaasa sain 2 raamatut.

Ka investeerimisega otseselt sellel kuul ei tegelenud: kuhugi raha ei paigutanud aga ära ka ei võtnud. Kuid loen ja mõtlen palju, investeerimisest tahaksin lausa eraldi postituse kirjutada. Teengi seda uuel nädalal. Kuna läksin tagasi tööle, siis panin paika oma igakuise eelarve, millest ei tohiks olla väga raske kinni pidada. Võtsin aluseks eelmiste kuude kulude keskmised. Mõned kategooriad on küll keerulisemad, näiteks riided ja jalanõud. Määrasin poolõhust piiriks 30 eurot kuus, kuid tean juba ette, et mõni kuu jääb see kasutamata ja mõni teine kuu läheb näiteks 60 korralikule asjale ja see ongi normaalne.

Sellel kuul juhtus veel: käisin Miss Raplamaa üritusel trennikaaslasele pöialt hoidmas, käisime Tartus sünnipäeval ning kasutasime selleks Superbusi, hängisime Depeche Mode'i baaris, vaatasime TTÜ's head dokumentaali (link), korraldasin tüdrukutega enda juures "riidevahetuspeo", panime rõdul seemned mulda ja saime uue diivanvoodi.

No comments: