April 19, 2016

Colonia (2015)

 Viimasel ajal filmid ei innusta üldse kirjutama, kõik on juba nähtud. Järjekordne armastuslugu, juba pähe kulunud süžee, õudusfilmi ehmatusmomendini võib lausa numbreid loendada - 3, 2, 1 ja nüüd ehmatab.. Seda enam oli eriliseks värskenduseks juhuslikult leitud Colonia, mis võiks olla palju kuulsam. On ju peaosas ometigi Emma Watson ja ka teised näitlejad ei ole tundmatud või esimest korda kinolinal. Tutvustan õhinaga!
Aasta on 1972. Lena ja Daniel on ambitsioonikas ja õnnelik paar: tüdruk töötab stjuardessina, ei soovi olla Kinder, küche, kirche tüüpi koduperenaine ning ka Daniel järgib enda missioonitunnet. Nimelt on ta viimased kuud elanud Tšiilis, et seal kohaliku diktaatori Augusto Pinochet' vastu protesteerida. Daniel on kogukonnas omaks võetud, tema joonistatud kampaaniapostrid levivad kiirelt. Kui aga olukord läheb kriitiliseks ning Daniel röövitakse salapolitsei poolt, on Lena omapead ning keegi sõpradest ei ole agar noormeest päästma minema - kui juba kord Pinochet' meeste küüsi oled langenud, siis tagasiteed pole.. Südikas Lena ei jäta seda loomulikult niisama ning liitub salapärase Colonia Dignidad'iga, kuhu Daniel arvatavasti viidi. Tegemist on esmapilgul usklike suletud kommuuniga, mida see ka on, kuid sinna viiakse ka "kurjategijad", keda piinatakse ning seejärel asumisse kinni jäetakse. Lillelist elu ei ela ka tavalised kommuuni elanikud - naised, mehed ja lapsed elavad eraldi, tööd tehakse palju, esineb alandamist ja vägivalda. Kogu organisatsiooni juhib Colonia Dignidad'i asutaja Paul Schäfer.
Siit tuleb filmi kõige kurvem osa - Colonia Dignidad eksisteeris sellisel kujul päriselt ning eksisteerib veel praegugi, kuigi juhid kinnitavad, et suured muutused on toimunud, inimesed võivad lahkuda. Hiilgeajal, ehk siis kommuuni algkujul, suutis sealt põgeneda 5 inimest, seda 40 aasta jooksul. Paul Schäfer mõisteti 2006. aastal 20 aastaks vangi, süüdistuseks 25 lapse pilastamine..

 Vaatasin tõelises hämmingus tervet filmi, peas põhilised küsimused: kuidas ma sellest mitte midagi ei teadnud ja KUIDAS sai selline asi kesta nii kaua?! Kuigi Lena ja Daniel ning nende lugu on väga suure tõenäosusega väljamõeldis, siis filmi sisu oli ikkagi päris ja see on jube. Soovitan kõigile, sest tõesti on see viimase aja kõige haaravam vaatamine olnud!

1 comment:

Jaanika Malenšek said...

Tekkis huvi ja vaatan ka!