February 14, 2016

Želatiinist ja tujutusest

Siit postitusest saavad kõik kahe hea tarkusetera võrra rikkamaks: kuidas želatiini kasutada ja tüütust tujust lahti saada.

Ma ei ole kunagi želatiiniga midagi teinud, sest see on keeruline tundunud ja mitte ka kõige vajalikum oskus siin elus. Kõik muutus aga siis, kui Nicola ütles, et talle väga igasugused külmkapitordid meeldivad. Ja nii muuseas tõi tulpe (mitte-sõbrapäevaks). Pidin ära õppima selle želatiini kasutamise.

Nipp on järgmine: 1 liitri (toasooja!) vedeliku kohta arvestada 20 g želatiinipulbrit. Seda võiks mõõta köögikaaluga. Nüüd segada kopsikus pulber 8 spl veega ning jätta 5 minutiks paisuma. Kui lugesid pakendilt, et želatiin on värvitu ja lõhnatu ning nüüd seda paisunud massi nuusutades pakendiga nõustuda ei saa, siis see on normaalne. Jah, želatiin haiseb.. Aga, kui nüüd see kopsik asetada vesivannile ja üles sulatada ning siis niristada kiirelt segades oma koogivedeliku sisse, siis hiljem seda lõhna enam ei ole.

Minu kook tuli lihtne, meenutades 90nendatel ema tehtud sarnaseid üllitisi, mida Kaalujälgijad süüa tohtisid. Tema kasutas siis poest ostetud biskviitpõhja, mina lasin šokolaadiküpsised (1 Selga pakk) köögikombainis puruks ja segasin sulatatud võiga. Sisu on liitrine kirsijogurt, kuhu veel konservkirsse ja hakitud šokolaadi lisaks sisse panin

Teine nipp on järgmine: kui kell on 16:30 ja on jube igav aga samas ei ole ka tuju mitte midagi teha, siis mine kodust ära. Ükskõik mida tegema, sest tuju tuleb siis, kui kord seda "midagi" tegema hakkad. Meie mossitasime eile ja kõik tundus nii nõme ja igav, siis mõtlesime, et lähme peale õhtusööki ujuma. Läksimegi, 20:00 olime ujulas. Vedelesime mullivannis ja saunas ja juba oli täitsa hea tuju. Kui lõpuks protseduurid läbitud, oli kehas hea soe olla. Jalutasime kohvikusse, jagasime sõbralikult lõhepelmeene ja ploomikooki. Teist nii mõnusat õhtut pole tükk aega olnud.

2 comments:

laura said...

Tarretatud tordid on ka minu lemmikud ja hakitud šokolaadi lisamine on ideaalne mõte! Tuligi kohe tahtmine üks valmis teha...noh, mitte küll nüüd öösel :)

Eliise said...

Mõtlen, et hakitud šokolaadiga sobiks piparmündine sisu veel eriti hästi :)