October 4, 2015

The Age of Adaline (2015)

 Adaline on 29-aastane, kui ta 1935. aastal autoõnnetusse satub. Imekombel pääseb ta suuremate vigastusteta ning lisaks juhtub midagi veel imelikumat - naine ei tundu enam vananevat. Kui mõnda aega saab asja seletada heade geenide ja tervisliku eluviisiga, siis ühel hetkel see enam nii usutavana ei tundu. Nii äratabki ta kord kahtlust, kui dokumenti esitades politsei naise vanust ja välimust nähes suured silmad teeb. Hirmust saada teaduslikuks fenomeniks ja eksponaadiks, otsustab Adaline jätta oma tütre ning põgeneda, vahetades nime ning alustades uues linnas. Sellest saabki tema tegutsemismuster: uus elukoht ja nimi iga 10 aasta tagant. Niimodi on aga garanteeritud üsna üksik elu ning Adaline on peale oma esimest abikaasat vältinud kellegagi lähedaseks saamist. Aga nüüd ilmub välja tark ja karismaatiline (ja väga järjekindel) Ellis..
 Film jäi mulle silma teema tõttu (natukene nagu Benjamin Button'i saatus aga mitte päris) ning see tõmbas vaatama. Et see aga nii romantiliseks läks, noh.. maitse asi. Mina vaatasin täitsa huviga, Nicola vaatas huviga sinnamaani, kui see va Ellis pilti ilmus. Lõpuks tegin mina järelduse, et kui võtta seda võrdluses kõigi filmidega, siis üsna keskpärane ja mitte väga meeldejääv AGA kui võrrelda seda teiste romantiliste naistefilmidega, siis tegelikult täitsa hea ja võiks soovitada, kui sellise lihtsama vaatamise isu on. Mind ikkagi huvitas kuidas see asi siis lõpeb, kuid ühe kriitilise stseeni järel sai lõpp nii selgeks, et ennustasin selle 100% täpsusega ära. Ja et ootuspärane lõpp veel eriti igavaks teha, nämmutati igaks juhuks üle, et mida see nüüd tähendas. Blake Lively ei ole mu eriline lemmik, kuid teda on ekraanil ilus vaadata. Stilistika sobis näitlejaga nii hästi kokku, et pani ennastki mõtlema garderoobiuuendusele, panustama rohkem ajatusse kvaliteeti. Filmimuusika heliloojaks on (mulle tundmatu nimi) Rob Simonsen, kuid mäletan, et vahepeal kuulatasin ja panin tähele küll. Pildiliselt nauditav ja algus on paljulubav, kuid ennekõike soovitaks teistele romantikatujus pliksidele.

2 comments:

punapea said...

oo, nii hea valik.
ma just vaatasin seda filmi, igatepidi väga meeldis, yle pika aja selline ideaalne filmikogemus.

Anonymous said...

Ma pole eriline moeinimene, aga neid riideid, mida selles filmis näidati - neid kannaks iga päev kui saaks. Filmi kannatas ka ära, korra-kaks, kui on vaja lihtsalt midagi tobedalt romantilist vaadata, siis võib, aga jah, kahjuks liiga lihtsameelne :)