September 17, 2015

Pohlamuffinid

Kui hommikul muffineid pildistasin ja sättisin, siis Nicola küll ei uskunud, et ma nad vaid söömiseks küpsetasin. Ju mul oli ikka midagi vaja sinna uutele Iittala nõudele kaunistuseks panna.. Tegelikult küpsetasin ikka sellepärast, et küpsetamistuju oli ning sügavkülm on meil sellel aastal erinevaid marju täis (astelpaju, jõhvikad, pohlad, mustikad, mustsõstrad). Aga tõsi ta on, et kibelesin näitama oma eriti varajast sünnipäevakinki emalt, milleks on Iittala Tanssi kollektsiooni alustaldrik, tass ja kauss. Need on ikka ilusad küll..

Muffinite jaoks läheb tarvis (retsept pärit Pereköögi kokaraamatust):
50 g võid
150 g jahu
u 100 g hapukoort
2 muna
2 dl marju
1 tl küpsetuspulbrit
mett ja suhkrut maitse järgi

Sulata või ja mesi ning lase jahtuda. Sega kokku jahu, suhkur ja küpsetuspulber. Lisa munad, või, hapukoor ja marjad, sega läbi. Küpseta muffinivormides 225 kraadi juures 12-15 minutit.

4 comments:

Jaanika Malenšek said...

Assa raks, kui ilus see komplekt ikka on! Ja tänu sinu muffinitele tahaks praegu läbi arvutiekraani hüpata.:D Kindlasti tulid muffinid ka väga head ja pehmed, mulle nimelt meeldivad need küpsetised, kus on törts hapukoort sees. :)

punapea said...

see komplekt tõesti on ilus !

Maris said...

Tahaksin küll lagedale tulla mõne maru originaalse komplimendiga, ent ei oska - pean samuti tõdema, et komplekt näeb äärmiselt hea välja!
Isa pilk mu selja taga sattus vilksamisi neile muffinitele, mis võib tähendada, et pean üsna pea samuti küpsetamise plaani võtma :)

Eliise said...

Aitäh teile! :) Sõin hommikusöögiks viimased kaks muffinit, ikka olid pehmed ja head.