September 27, 2015

Kana, kõrvits ja basiilik

 Tõin turult ühe väikese kõrvitsa - saime sellest pastat ja kõrvitsasaia! Pasta jaoks retsepti olen korra juba SIIN kirja pannud, sama kõrvitsasaiaga. Hea nipp on neid kahte samal päeval teha, saab korraga suurema koguse ahjus ära küpsetada ja valmis tampida ning siis püree kahe toidu vahel ära jagada. Pasta meil seekord väga ilus ei tulnud, sest kõrvits polnud nii sodiks veel läinud ja kasutasime võrdlemisi vähe ricottat, kreemiseks seda kastet nimetada just ei saa. Väga hea oli see siiski.
 Uudis meie kodus on basiilik. Ei tea, mis mul häda on olnud, et ma varem pole omale kas basiilikupotti koju toonud või kasvama pannud. Nüüd oli meil ühes toidus värsket basiilikut vaja ning "jäägi" otsustasime mulda panna. Ma ei tea, kas sealt midagi uut hakkab peale kasvama, uusi lehti välja ajama, kuid see lõhn on lihtsalt nii hea. Tavalisse klaaspurki istutamisel peab jälgima, et üle ei kastaks, sest üleliigsel veel pole kuhugi minna.
Basiilikut läks meil vaja, kui proovisime ühte Jamie Oliver'i retsepti. Kuidagi tihti satume telekast tema saateid vaatama: küll on 15-minuti road ja 30-minuti road ja kodused toidud jne. Ja isegi kui me kunagi midagi järgi ei tee, siis vaadata ikka meeldib. Ükskord vaatasime ja mõtlesime, et proovime, nii kuidas telekast meelde jäi. Vaja läks kanafileed, fetat, päikesekuivatatud tomateid, basiilikut, sidrunit, küüslauku, soola ja pipart. Kõik täidiseained ära hakkida ja kokku segada, sidrunikoort riivida hulka, ning siis see kanafileele lõigatud taskusse toppida. Edasi asetada kana kuumale pannile ning see kinni katta märjaks tehtud küpsetuspaberiga. Vahepeal võiks kana keerata. Maitsev ja kiire, kuid kuna kanaga muud maitsestamist ei toimu, peaks täidist ikka küllaga olema, ehk siis mida suurem tasku, seda parem.

No comments: