August 24, 2015

Müslitegu

Olen reisilt õnnelikult tagasi ning pildimaterjali tundub nii palju olevat, et tulemas on mitu postitust nii pea, kui sorteerimise ja valimisega ühele poole saan. Ja see ülesanne tundub seekord olevat tavalisest aeganõudvam.. Samuti plaanin ühte postitusse kirja panna mõned näpunäited järgmistele Budapesti suunduvatele reisisellidele. Nimelt meeldis mulle linn väga ning jagan meeleldi nippe, mida ehk hea teada oleks.

Seniks aga pilt tänasest müslist. Vasakul toores kraam ja paremal valmis, juba purki pistetud maius. Kasutasin kaerahelbeid, mandlilaaste, päevalilleseemneid, kõrvitsaseemneid, kookoshelbeid, seesamiseemneid, india ja kreeka pähkleid. Segule lisasin sulatatud mett (2 spl) ja võid (1 spl). Röstisin ahjus 160 kraadi juures u 20 minutit. Suhkrut ei lisanud ja seda pole üldse väjagi, mesi on piisav. Prooviks sõin müslit ühe eriti küpse banaaniga - alati ei peagi lisandiks piim või jogurt olema!

2 comments:

Britt said...

Näeb täitsa selline välja, et kallaks hommikul kaussi küll!

Ma olen niiii mitu korda mõelnud, et teeks ka ise müslit, aga see tundub nii keeruline, nii tüütu ja nii aeganõudev :(

Eliise said...

Ei ole üldse keeruline, kõik saab ühes potis valmis segada ning hiljem ongi ainult üks nõu pesta (kui röstimisel küpsetuspaberit kasutada)!