June 9, 2015

Virolahti punkerimuuseum ja Lappeenranta

 Porgandipirukad nahka pistetud ja tagasi kodus, aeg on pildid ette näidata! Esialgu tundus mulle küll, et esinduslikke fotosi sai vaid ühe postituse jagu, no aina pidi neid ühte ja teistpidi arvutis putitama, et üldse asja saada, kuid lõpuks tuli ikkagi kahe postituse jagu. Siin esimene ports.
 Laupäeva hommikul võtsime Porvoost, kus sõprade juures ööbisime, suuna Lappeenranta poole. Tee peale jäi meile Virolahti punkerimuuseum (Virolahden Bunkkerimuseo). Sealt leidsime eest kaks varjendit, kuhu sisse sai minna, jupi Salpalinjast (kaitsemüür, mida kümned tuhanded mehed ehitasid 1940-44 aastatel võimaliku Venemaa rünnaku hirmus) ning siseekspositsiooni Salpalinjast ja sellel paiknevatest punkeritest.
 Peale muuseumit sõitsime edasi kindluslinna Lappeenranta. Jalutasime veidi ringi, jälgisime oravapoega ja leidsime maast münte. Sõime promenaadil lõunat ning olime tunnistajateks ehtsale baarikaklusele, mis leidis aset laupäeval kell umbes 15:06.
 Peatuse tegime ka Lappeenranta kõige kuulsamas kohvikus Majurska, kus koogilett on üüratu ja kohvikutüdrukutel on valged pikad põlled. Imearmas pisike kohake, kust mitte ükski turist ei suuda mööda kõndida.
 Sellega lõpetan esimese osa, peace out!

No comments: