June 11, 2015

Lüüsi näitemäng, Haikko mõisa autoshow ja Runebergi kodu Porvoos

Lappeenrantas nägime, kuidas laev lüüsi abil ühelt veetasemelt teisele sai. Ehk siis: laev tuleb lüüsikambrisse, väravad suletakse ees ja taga, lüüsikambrist lastakse vesi välja kuni see on vastava tasemega, laev langeb koos veetasemega alla ning kulgeb seejärel rõõmsalt edasi. Mina polnud enne sellist nalja näinud, Eestis vist sellist kaadervärki ei olegi. Niisiis vaatasime kogu etenduse ära. Hollandi laev Carolina ise oli vahva, nägi välja täpselt nagu mõne lõbustuspargi mängulaev, lõbus ja sinine, ankrumärgis ninal.
Teisel päeval me kuhugi kaugele ei läinud ja olime Porvoos ja selle lähistel. Haikko mõisas oli vanade briti MG autode näitus.
Seejärel külastasime Johan Ludvig Runebergi kodumuuseumit. Tegemist on meie põhjanaabrite hümni sõnade autori ja isamaalise luuletajaga. Tema pere elas seal 1852 - 1877. aastatel, kuni Runeberg suri. 1882. aastal sai kodust muuseum poegade seatud tingimusel, et seal midagi ei muudetaks. Kõrvalmajas on avatud Runebergi vanima poja, Walter Runebergi muuseum, mis on pühendatud tema skulptuuridele.
Viimasena tegime veel lühikese jalutuskäigu Porvoos, kuid ilm oli jube tuuline ja jahe. Porvoost on mul rohkem pilte SIIN, see on endiselt üks mu lemmiklinnadest ja kui peaksin valima, siis elaksin Helsingi asemel pigem seal.

Ja selline reisuke oligi. Tore oli üle pika aja peresõpradega hängida ja saunas käia ja igasuguseid häid sööke süüa. No eks söök on ikka siis parem, kui ei pea ise tegema..
(mismõttes mul veel sellist autot ei ole?)

2 comments:

Jaanika L said...

Ilusad pildid!

.. ja mismõttes mul ka sellist autot pole?

Eliise said...

Aitäh aitäh! Tõesti, neid liigub tänavapildil häbiväärselt vähe ringi.