January 25, 2015

If I could turn back the hands of the clock I'd make my shaky hands steady as a rock


Et mul pilte pole, siis jagan hoopis ühte playlisti, mille eile kokku panin.

Varsti on jaanuar läbi - aeg lubadused üle vaadata! Minu omad:
  • Ujumine - jah, käin endiselt. Lisaks olen jaanuaris käinud 2 korda Booiaka tantsutrennis
  • Itaalia keel - jah, õpin endiselt. Tunnen, et grammatiliselt edenen kiiremini kui sõnavara poolest. Peaksin rohkem sellele keskenduma, et igapäeva vestlus paremini välja tuleks
  • Blogi - jah, tundub, et edeneb rohkem. Jaanuaris olen kirja pannud 10 postitust, mida on rohkem kui ühelgi 2014. aasta kuul (keskmine vaid 5,5 postitust kuus..)
  • Lugemine - vot see ei edene nii hästi.. aga soov on olemas, asi seegi, vähemalt nii ma lohutan ennast
Eile õhtul ei saanud voodis und ja mõtlesin mingeid asju, seekord aknest. Ikka päris kaua sai sellega maadeldud ja ühel hetkel väsisin, jätsin kõik ravimid ja stressamise ja ei mõelnud enam üldse, on mis on. Ma ei näinud edasiminekuid ühegi abinõu juures - piimatoodetest loobumine ei aidanud, sõin edasi, antiobiootikumid, kreemid jms ei aidanud, lõpetasin ka need, arstid laiutasid käsi, lõpetasin nende juures käimise. Ja nii ma tüdinesin umbes aastaga ja ei teinud enam suurt midagi, jätkasin vaid neutraalsete apteegist pärit tundlikule nahale mõeldud puhastusvahendi ja niisutava kreemiga. Vett joon kõvasti, nägu pole kunagi meigi alla matnud, põhjused ei ole seal. Ainus, mis minuarust aitas, aeglaselt aga kindlalt, oli keemiline koorimine, see tegi vanu laike/arme paremaks. Kuidagi iseenesest hakkas asi ühel hetkel paremaks minema, ei olnud nägu enam nii põletikuline. Väga aeglaselt, aga siiski märgatavalt. Vahepeal on tagasilööke, kuid nii hullu, kui alguses oli, pole enam olnud. Praegu kasutan Nurme Seebi sügavpuhastavat tõrvaseepi ja Dermosili näokreemi.

Aga nüüd eile vaatasin, et no saaks ikkagi parem olla. Seda ma voodis hakkasingi mõtlema, et miks ta nüüd siis ikkagi vahepeal rohkem välja lööb. Mõtlesin endaarust välja - ju ta ikka toitumises on kinni. Kui mitte piimatooted, siis midagi muud. Nüüd talvel on eriti isutanud kommi ja küpsise jms magusa järele. Mõni sõber mulle ikka ütleb, et ei saa olla - pole kunagi tõestatud, et akne magusast tuleks. Sellele ma otseselt vastu ei vaidlega, magus on ju ka mesi, datlid, puuviljad.. Aga see "magus", mida ma viimasel ajal jube isukalt söönud olen, ei saa kuidagi kasulik olla. Ja valge jahu. Gluteenitalumatust, mis viimasel ajal justkui moehaigus, ma endal ei kahtlusta, kuid arvan, et kui see menüüst ära jätta, siis halba ta teha ei saa, vaid head. Järeldus: ei söö komme ja küpsiseid. Tean, et Tallinna kodus on mõned jõuludeks saadud kommikarbid veel ootamas, need kingin edasi. Valgest jahust täielikult ei suuda veel loobuda, kuid proovin kogust vähendada. Ühesõnaga: teadlikumad valikud. Kui kaua see õnnestub, ei tea.

Keemiline koorimine. Olen aru saanud, et sama nime kannab see tiba krõbedam protseduur, kus peab pärast nädal aega kodus istuma, sest nägu hakkab nahka maha ajama. Ma käisin igatahes kergemas variandis, pindmine koorimine, kus pärast oli ainult nägu punane ja järgmiseks päevaks normaalne. Pidin kahjuks seal käimise peale Helsingisse kolimist lõpetama, sest saan Tallinnas käia vaid nädalavahetuseti, minu kosmeetik, kellega väga rahul olin, siis ei tööta. Eile mõtlesin sedagi, et äkki peaks siis lihtsalt otsima ja proovima, äkki on kuskil mõni hea tegija, kes on vahel laupäeviti tööl (soovitusi?). Või hoopis midagi muud proovima, on keegi proovinud ultraheli puhastust või Elsa Hieronymus'e nimelist hooldust?

Et siis sellised mõtted. Kuskilt tuli tahtmine natukene asjaga tegeleda jälle, sest vahepeal oli tõesti juba täitsa hea olla, uusi punne väga palju peale ei tulnud ning vanad laigud lähevad ajaga heledamaks. Ja "otsast alustamisega" ei pea ootama esmaspäeva või uut aastat, näed, täna on pühapäev ja peitsin kommid ära. :)

1 comment:

Sandra R said...

Tavalise valge nisujahu asemel meeldib mulle kasutada riisijahu. Näiteks pannkoogid riisijahu ja mandlipiimaga tehtult maitsevad samamoodi, kui tavalise piima ja valge jahuga tehtud. Valge suhkru asemel kasutan tihti vahtrasiirupit või siis pruuni roosuhkrut. Arvan, et lihtsam on asendada millegi nö natukene tervislikumaga, kui täiesti ära lõpetada või mingi asja söömist piirata.

Aga kindlasti gluteenivaba toit on kasulikum..vähemalt nii räägitakse. Ma ise umbes kuuaega tagasi maadlesin seedeprobleemidega ja arvasin, et ehk on gluteenitalumatus. Ja ma siis ei söönud mõned nädalad gluteeni. Ma ei oskagi öelda, kas mul oli parem olla, aga halb ka ei olnud :) Soomes leiab gluteenivaba kaupa ikka päris palju (kuigi see on suht kallis). Ainult leiba oli raskem leida..valik oli väike. Ostsin mingit tatrajahust tehtud leiba. Polnud maailma parim, aga käis küll.
Nüüd söön ikka tavalist tumedat leiba edasi :D

Rääkides nahast, siis keemiline koorimine aitab tõesti. Mu sõbrannal oli hästi tugev akne, millega ta võitles aastaid! Lõpuks sai hea nahaarsti juurde, kes kirjutas talle mingid spetsiaalsed kreemid ja koorijad. Võttis aega, aga iga päevaga läks nahu puhtamaks ja selgemaks.
Ma oma naha pealt tean, et magusad (eriti šokolaad) teevad mu nahale liiga. Aga no mis sa teed, kui šokolaad nii hea on! Püüan ikka selle söömist piirata ja rohkem süüa tumedamat ja mitte nii palju korraga.