January 3, 2015

I Origins (2014)

 Brit Marling ja "midagi müstilist" koos ühes filmis - no peab ju huvitama! Trailer näitab kahjuks päris palju häid kohti ära ning reedab sisust natukene liiga palju, keda see ei häiri, võib vaadata. Või siis vaadata esimesed 30 sekundit ja kinni panna, et natukene aimu saada.

Ian on noor teadlane, kes koos praktikandist Kareniga uurib silmade evolutsiooni. Töö üheks eesmärgiks on tõestada, et silmad on tõepoolest evolutsiooni käigus arenenenud, mitte kellegi kõrgema poolt loodud. Tutvudes peol ühe neiuga, kelle kontaktandmeid Ianil ei õnnestu saada, leiab ta hiljem sama tüdruku üles, kui suurel reklaamplakatilt tema silmad tuvastab. Ja mehe viisid reklaamplakatini rea numbrite jälitamine. Sündmused Iani eraelus ja teaduses võtavad huvitava pöörde ning kõik ei pruugigi olla teadusega seletatav, nagu Ian siiani uskunud on.
 "Perhaps some humans, rare humans... have mutated to have another sense.
A spirit sense. And can perceive a world that is right on top of us... everywhere.
Just like the light on these blind worms." 

 Mind paelub filmi teema - midagi seletamatut, märgid, mida teadus ei lahenda. Ma ei armasta ulmefilme, kuid see teema on alati erandiks. Mulle väga väga meeldis filmi visuaalne pool ja muusika, tegelased samuti. Mul ei olnud hetkekski igav ning see oli igate pidi minu film. AGA. Tegemist ei olnud ideaalse filmiga. Kummalisel kombel oli sisu täis pikitud elemente, mis ei andnud midagi olulist juurde ja segasid lihtsalt asja keerulisemaks, kui vaja. Samas kui mõned teised osad, mis mind isiklikumalt rohkem oleks huvitanud, nendele ei pööratud piisavalt tähelepanu või jäid kuhugi tagaplaanile. Brit Marling mõjub mulle ekraanil alati meeldivalt, kuid ei võlunud mind nii palju, kui eelnevad korrad (Another Earth, Sound Of My Voice, The East). Samas head oli ikkagi minu maitsele rohkem, kui halba, ning meenutan seda filmi positiivsete tunnetega. Kellele on meeldinud Another Earth (sama lavastaja) või Sound Of My Voice (natukene sama teema, toimub midagi müstilist aga seda üritatakse ümber kummutada), siis kindlasti meeldib I Origins samuti.

No comments: