January 24, 2015

Disconnect (2012)

Vaheldumisi kulgevad 3 tegevusliini: üksik teismeline, kes arvab, et on internetist leidnud temast huvitatud tüdruku (tegelikult lollitavad kaks poisikest varikonto alt) kuid järsku lekib kõigi koolikaaslasteni piinlik alastifoto, lapse surmast depressioonis naine ja temast kaugenenud abikaasa, kes langevad identiteedivarguse ohvriteks ning reporter, kes näeb võimalust tippu tõusta, tuues vaatajateni loo noorest kutist, kes elatub kingitustest ja rahast, mida talle saadetakse enda veebikaamera ees näitamise eest.

Ei mäleta üldse kust ma selle filmi leidsin või mis selleks esimeseks vaatama meelitavaks jõuks oli. Teadsin, et tegemist tehnoloogia/internetiteemaga, mis viimasel ajal popp kõneaine - kui palju see meie elusid mõjutab, kas me seda kõike vajame, kuidas tehnoloogia meid muudab jms Olin aga positiivselt üllatunud, sest ei olnud tegemist tavalise "internet on paha-paha, mine parem välja mängima" jutuga, vaid hoopis teistmoodi. Vähemalt minu jaoks ei olnud see nii must-valge süüdlase otsimise ja kerge lahendusega lugu. Pigem kolmel erineval moel inimlikkusest ja lähedusest võõrdumine, kuigi me tegelikult kõik selle järele väga puudust tunneme. Millised tagajärjed on empaatia puudumisel, kuidas internetis toimuv võib panna unustama, et selle kõige taga on elav ja haavatav hing. Lõpupoole on üks väga võimas ja kurb stseen, mis tõmbas kogu filmi ühtseks kokku. Meeldiv üllatus, ei osanud enne vaatamist midagi arvata, kuid oli huvitav! Jason Bateman, muide, kes tavaliselt rohkem komöödiates figureerib, on öelnud, et see on tema lemmikfilm, kus ta mänginud on.

Sõundtracki üks osa oli oskuslikult kasutatud Max Richter'i  "On the Nature of Daylight". Mind valdas äratundmisrõõm, u 10 aastat tagasi pidasin seda kõige ilusamaks muusikapalaks.

Ja kui eelmine meeldis, siis üks boonuslugu samalt heliloojaltP.S. See on mu sajas filmipostitus! jee :)

No comments: