December 6, 2014

Palo Alto (2013)

 Tõetruu pilguheit noorte igapäevaellu, kus ühtekuuluvustunne, teiste heakskiit ning surve vanemate, kooli ning sõprade poolt võib täitsa kurvaks teha. Ei saa öelda, et siin midagi ennenägematut oleks olnud, kuid kuna just praegu loen ühte teemakohast raamatut ("How to Win Friends and Influence People", kui läbi saan siis muljetan rohkem), siis oli see film kuidagi nii loogiline. Kuidas kõik inimesed on ennekõike huvitatud vaid endast ning mida nad tegelikult tahavad - olla väärtustatud ning olulised, vähemalt kellegi jaoks. Kuidas tegelikult väikesed tähelepanuavaldused oleks saanud leevendada pea kõigi filmi tegelaste meelehärmi - üksiku ja häbeliku Aprili, kes läks kaasa kekaõpetaja flirdiga, või Emily, kes ei öelnud "ei" ühelegi kutile, või Fredi, kes üritas meeleheitlikult varjata seda, mis ta sees tegelikult toimub jne.

"You have a problem. You are an alcoholic. The reason why I can spot people like you is because I have a problem too. Eating. And in some way, your problem is much more easier to solve than my problem because I have temptation at least three times a day"

Ja kas mitte ei olegi liiga tihi nii? Et teiste probleemid tunduvad alati nii tühised? Kui tegelikult piisaks tänitamise, õpetamise või probleemi tühisusele viitamise asemel vaid kuulamisest ning tunnustamisest ja juba oleks parem. Kurb.

No comments: