September 3, 2014

Screen your worry from what you will never find

Tere, armsad blogikülastajad! Olen tagasi väikeselt nädalavahetuse reisilt, kui otsustasime ühe sõbraga koos Turku minna. Oleme sarnases olukorras: mõlemad töötavad Soomes, ühtegi sõpra siin aga pole. Kahjuks elab Peter Jyväskyläs, niisiis kohtume meiegi väga harva, ning ta läheb võibolla üldsegi magistrikaardi Inglismaale tegema, ainult ühe vastuse taga on asi veel kinni. Meie aga tutvusime kaks aastat tagasi Vaasa keelekursusel, tema ja Sasha&Matteo ongi ainsad inimesed, kellega ma olen sealt päriselt kontakti jäänud. Ja Turu sai valitud peaaegu juhuslikult - tema seal käinud pole ja kaugus mõlema linnast on enamvähem, minul rongiga 2 tundi, temal 4.
Ööbida otsustasime Airbnb vahendusel. Meile oli see mõlemale esmakordne kogemus, mis läheb kindlasti kordamisele. Sarnasus on olemas Couchsurfinguga, ainult selle vahega, et ööbimise eest maksad ning on võimalus terve elamine endale saada. Ehk siis sobilik valik neile, kes pigem privaatsust naudivad, kui ilmtingimata teistega tutvumist. Nii meie tegimegi - valisime kahetoalise korteri, panime koha kinni, disainerist noor omanik andis võtmed meile üle ning valmis. Kodu oli puhas, hubane ning toredate sisekujunduselementidega. Voodi oli näiteks euroaluste peal ja televiisor redelil. Lisaks oli tal palju itaaliateemalisi raamatuid ning meie jaoks jäetud turismivoldikud.
Turus oli sellel nädalavahetusel rahvusvaheline laat, kus igasuguseid rahvusroogi ja muid tooteid müüdi. Valisime hea nädalavahetuse, ka ilmaga vedas väga.
Esimese päeva pärastlõunal läksime Ruissalo saarele, kus on botaanikaaed ja muidu tore loodus. Jalutasime niisama ja tunda oli juba sügist, aga seda meeldivat varianti.
Järgmisel päeval võtsime ette külastuse minu jaoks juba tuttavasse Naantalisse. Hooaeg oli seal ilmselgelt läbi, rahvast promenaadil vähe ja osad poed juba suletud. Samuti oli Muumimaa uksed kinni pannud. Märkimist väärib aga sellel päeval söödud lõuna Merisali buffet restoranis. Küll oli see alles hea ja suure valikuga, lisaks laud otse promenaadil, vaatega merele. Üleval see kollane maja ongi. Kindlasti mu parim söögikogemus Soomes üldse, kuhu kindlasti tagasi läheks ja soovitan teistelgi. Ega see siis ilma asjata polnud promenaadil ainus koht, kus külastajaid jagus, samas kui teised restoranid tühjalt seisid.
Selline väike väljasõit oligi, jäime mõlemad rahule nii linna, seal nähtuga kui ka meie ööbimiskohaga

No comments: