September 24, 2014

Kolmapäevased kobisemised


 Mõtlesin natukene jutustama tulla, panna hiljutised mõtted kirja. Alustuseks üks lugu Phil Collinsilt, mida ikka Sun Classics raadiost tööl tihti kuulen ja täitsa meeldima on hakanud. Meil on kaks võimalust tööl, kas räme tümps Bassost või selline mõnus retro. Üldjuhul eelistan mõnusat retrot ja omad lemmikud on välja kujunenud.

Rääkides tööst - läksin esmaspäeval kohale, kõik köhisid ja aevastasid ja luristasid nina. 45 minuti pärast tundsin end ise ka uimasena ja pea valutas - oli see kaastundekülmetus? Igatahes aitas mind kodus fervexi joomine ning sellest päevast saadik iga päev mee, sidrunimahla ja ingveri segu manustamine. Ja 10 tundi und. Niisiis soovitan teilegi: praegusel külmal ja rõskel ajal on haiguse ennetamine mõistlik otsus. Piisavalt und ja puhkust ning seda sama mee-sidrunimahla-ingveri möksi võtta. Julgemad võiksid küüslauku kah sisse pigistada.

Täna mõtlesin, et oma tegevuse planeerimine on ikka ülioluline, eriti kui aega on piiratud koguses. Näiteks minu sellenädalane plaan on igal õhtul ühe asjaga hakkama saamine: esmaspäeval toidupoes kõik valmis šopata + pesu pesema, teisipäeval kõik söögid valmis teha (ehk siis õhtusööki mitmeks päevaks ja teine söök mida lõunaks kaasa võtta), kolmapäeval koristada. Kui peaks iga õhtu süüa tegema siis ei saaks ma vist mitte midagi muud tehtud. See on see ainult endale kokkamise rõõmud, ühest söögist jätkub 2-3 korraks.

Söök muide. Põhiliselt käin siin Lidlis, mingisugused kindlad asjad (nagu näiteks Elovena puder) ostan Prismast. Võrreldes kodupoe Alepaga on Lidlis puu- ja juurviljade kvaliteet tunduvalt parem, mis mulle üllatusena tuli. Üldse olen Lidli kohta kuidagi palju halba kuulnud, et odav aga seetõttu ka väga kehva. Võibolla mingite asjadega ongi, kuid mina küll ei kurda. Ehk ka sellepärast, et ostangi sealt põhiliselt puu- ja juurvilju, piimatooteid, vahel harva nende enda pagaritooteid ja pastat, muu järele vajadust ei tunne. Lihatooteid ei osta siin Helsingis üldse, need on nii teistsuguse ja kummalise maitsega. Teinekord võtan Eestist suitsuvorsti kaasa või lihapalle, üldiselt teen ilma lihata süüa. Eestist tassin veel teinekord magusat, et mingisugune varu oleks olemas.
Ilublogi nurk: kes veel ei tea, siis Viru keskuse bussiterminalis on üks kosmeetikapood, kus põhiliselt vene päritolu kraami müüakse. Ja mitte tavalist kraami: kohe väga head ja seejuures soodsat! Mina skoorisin viimati sealt ühe lahedalt lõhnava kehakoorija ja kehasprei, mõlemad 2-3 euri kanti. Emale tutvustasin samuti seda kohta ning muidu vaid bränditooteid armastav naine lõi õnnest käsi kokku ning lahkus poest terve kotitäie tavaariga (kuid vaid 12 euri kõhnema rahakotiga). Lisaks on seal vatipatju jms asju. Ja see kurikuulus ТОНИКА, millega oma pead värviliseks võõbata. Kusjuures palju suurem valik värve kui Prismas.

Järgmine kord lähen koju oktoobri alguses, olen endale juuksuris aja kinni pannud. Tahaks midagi uut, ise veel ka täpselt ei tea mida. Kui sellest täielik katastroof välja ei tule, siis näitan tulemust siingi. Ja kahe nädala pärast tuleb Nicola külla. Mingeid suuri plaane pole teinud, mina käin tööl, tema õpib raamatukogus. Lihtsalt pikk vahe on sisse tulnud.
Nii see eluke veereb. Sellel nädalavahetusel on Espoos mingisugune mess, kus tutvustatakse vabaaja veetmise võimalusi ja muud taolist. Kuna trenn on tühistatud siis mõtlesin isegi läbi hüpata, ehk hakkab midagi huvitavat silma. Vaikselt peaks hakkama uusi talvesaapaid otsima, paar talve tagasi ostetud punased Ten Pointsi koosad on tõelise pettumuse valmistanud ning ei kannata enam vaadatagi, kandmisest rääkimata. Eestis juba viskasin paaris kohas pilgu peale, kuid kingapoodide ostujuhid arvavad vist, et elame kuskil jube maheda kliimaga kohas, kus seemisnahksed kontsaga saapad praktiline valik oleks. Suure ängistusega juba mõtlesin, et ei aita midagi, vaja Aipisse tellimus sisse anda, kuid proovin enne veel siin õnne, ehk hakkab midagi silma.

Nädala selgroog on murtud, kohe kohe paistab reede! :)

No comments: