July 5, 2014

Esimene massiivpostitus sarjast "Peale lõpetamist"

... ja esimese postituse alateemaks on "Puhkus Tallinnas (ja lähiümbruses)". Esimesel pildil on suurepärane lõuna lõpetamise päeval, Nicola tõi kodust kaasa isetehtud pasta ning sellel ajal kui daamid (mina ja ema) juuksuris olid, tegi tema söögi valmis. Maitses imehästi.
 Lõpetamisele järgmisel päeval, 20. juunil, tegi uksed lahti ajutine asutus "Nicola Ilusalong" minu vannitoas, ehk siis minu pähe lendas meie kahe kinnastatud kätepaari abil Tonika tooniv palsam värvitoonis Indiaani Suvi, mis pakendil tundus üpris roosa ja peas jäi kohati punasem kui tahtnud oleks, kuid esimese korra kohta kodus ise juukseid värvida sai tulemus oodatust sada korda parem. Peale seda läksime sõbranna venna lõpetamisele minu vanas koolis ning sealt edasi Hiiu pubisse, et Itaalia - Costa Rica mängu vaadata.
 Laupäeva hommikul võtsime jahedast ilmast hoolimata ette jalutuskäigu Glehni lossi ja Nõmme turule, kust ostsime õhtuks mureleid ja maasikaid.
 Õhtul tähistasime Keila-Joal Jaanipäeva sõpradega ette, grillisime, sõime kõike head ja paremat ning käisime loomulikult joa ääres jalutamas. Sealne mõis on nüüd ilusti korda tehtud, kuid arvatavasti lähenevast pühast tingituna olime küll ainsad inimesed, kes sinna jalutama olid otsustanud minna.
 Pühapäeval käisime Paadis söömas (lõhe oli väga hea) ja siis suundusime Viimsis asuvasse Lavendel Spa hotelli. Mõni aeg tagasi soetasin Cherry'st vms pakkumiste lehelt paketi kahele, mis sisaldas ööbimist, õhtusööki ja mingisugust vanniga protseduuri. Protseduur oli lahe, ainsaks naljakaks nüansiks oli õhtusöögi kummaline teenindus, st. kui meid lõpuks tähele pandi, siis toodi korraga lauda nii kook kui pearoog. Muidu oli olemine tore, järgmisel hommikul jalutasime mere ääres, kuigi hoovihma tuli siin-seal.
 Samal päeval sai Pirita tee juures näha Ühendkuningriigi Kuninglike Õhuvägede Red Arrowsi meeskonda, kelle esinemist oli vaatama kogunenud parajalt suur rahvahulk. Meie läksime obeliski juurde ja sealt oligi kõige parem vaadata.
 Jaaniõhtul ei olnud ilmaga just kiita, sõime Männi kohvikust kaasaostetud šašlõkki kodus, mis on mitteametlikult linna parim šašlõkk (sama kett, mis Magistrali juures Sõpruse kohvikut peab) ja käisime Vabaõhumuuseumis. Pidu me väga pikaks ei venitanud, sest järgmisel hommikul oli äratus õige vara, et startida kaheks päevaks Helsingisse. Olen sellel aastal käinud mõned korrad jooksuvõistlustel vabatahtlikuks ning tasuks on olnud laevapiletid, mis nüüd otsustasin ära kasutada. Ühe päeva Helsingis olime kesklinnas, teise päeva rohkem kodus ja looduses. Käisime Salmiakkikioskis, Sibeliuse monumendi juures, Temppeliaukio kirikus, Arabia keskuses Iittala outletis ja ronisime Malminkartanohuippu otsa.
Iittalas oli suur soodukas, minu kogu täienes kahe Kaj Franck'i disainitud Kartio klaasi võrra, kokku ainult 7 eurot. Ja kas te teadsite, et Viking Line nii loomasõbralik on?
 Neljapäeval läksime aga hoopis Tartusse - minul oli seal arstivisiit kirja pandud ning otsustasime kasuliku ühendada meeldivaga, niisiis sai sellest mõnus päevareis. Ronisime Jaani kiriku otsa, käisime korda tehtud raudteejaamas, kus oli huvitav fotonäitus "Raudteeaiad", Tartu lauluväljakul, jalutasime niisama vanalinnas ringi ning tagasiteel sõime magustoitu Põhjakas, kuhu ma alles esimest korda jõudsin. Sealne Napoleoni kook on sinna sõitu väärt!
 (näide sellest, kui kiiresti taoline juuksevärv kulub ja kuidas mitte alati ei ole hea tukapäev juuksepööristega "õnnistatud" inimestel)
 Reedel oli LÕPUKS korralikult päikseline ja mitte nii külm ilm, kasutasime võimalust ja peale juuksevärvi uuendamist läksime loomaaeda (Nicola jaoks elus teine kord), õhtust sõime Vana Villemi pubis, hüppasime läbi sõbranna soolaleivapeolt ja õhtu lõpetasime spontaanselt Venus Clubis, kuhu mul juhuslikult tasuta piletid olid. Muusika oli kohutav, kuid külastajaskond naljakas.
 Laupäeval käisime Telliskivi kirbukal, et öelda tsau kallile sõbrannale, keda järgmine päev USA seiklus ees ootas ning juhuslikult kohtasin kaasblogijat Kadri, kelle vastaslauast ära tundsin. Lõunat sõime Boheemis ning maiustasime La Muu jäätisega (sidrun, kama, kookos ja rabarber, kõik olid imemaitsvad), käisime läbi Kalevi poest, kust ostsime "ebastandardset linnupiima".
Järgmise postituse alapealkirjaks on "Puhkus Eestis ja Suursündmus Laulupidu".

1 comment:

Una said...

No küll sina ikka jõuad palju, iga kord imestan selle üle. Ma pole veel voodistki välja jõudnud aga sul juba käidud Tallinnas, Soomes ja Tartus. Lisaks ära näinud kõik huvitavad vaatamisväärsused ja ära söönud mitu kooki! :D

Jõehobu pilt on mu lemmik, sest nad on mu suured lemmikud loomad. Näevad nii nunnud ja aeglased välja aga tegelikult on väga jubedad mõrtsukad. Kindlasti tead, et jõehobu on Aafrikas kõige ohtlikum loom.

Ja muidugi viimane pilt on ka väga armas ;)