December 22, 2013

The Broken Circle Breakdown (2012)

 Elise ja Didier on huvitav paar, kelle vahel tekib kiirelt tugev side. Ateistist mees on vaimustuses Ameerikast ja muusikast, tema väljundiks on bluegrassi muusikat mängiv bänd. Elise on spirituaalsem, omab tattoosalongi ja hakkab samuti Didier'i bändis laulma. Peagi jääb naine lapseootele ning toob ilmale väikese Maybelle'i, kõigi poolt palavalt armastatud tütre. See sündmus on tõukeks oma maja lõpuni ehitamisele, siiani elas muretu paar rõõmsalt haagissuvilas, mille ümber kuked ja kanad oma elu elasid. Ilus armastuslugu võtab aga traagilise pöörde siis, kui Maybelle 6-aastasena vähki haigestub ning siit ilmast lahkub.
 Üks PÖFF'i film on mul nüüd ikkagi nähtud, kuid seda peale festivali lõppu alles. Käisin nimelt üleeile õhtul Artises, üksi. Ma ei tea kui õige otsus (võibolla tegelikult just õige) see oli, sest juba keset filmi valasin paar pisarat ning lõpus lahistasin lausa lohutamatult. Filmis on osavalt kasutatud mineviku ja oleviku vahel hüppamist, seetõttu ka see poole filmi pealt pisardamine. Ma küll filmi alguses kahtlesin, et kas see on nüüd kõige parem süsteem loo jutustamiseks, kuid mulle hakkas isegi meeldima ja siia ta sobis, oli hästi tehtud. Belgia draama võitis palju auhindu, eriti tunnustati naispeaosatäitjat. Kõik filmis esinevad laulud on muide näitlejate enda lauldud. Ja need tatoveeringud siiski ei ole päris, kuigi sobisid minuarust näitlejale väga.
 Kiidan muusikat, üldist õhustikku, pere hubast kodu, stiili, kadedusttekitavalt kokkusobivat paari. Natukene on puudutatud usuteemat ning kuidas see võib mõjutada lähedasi inimsuhteid. Kuid see oli ikka jõhkralt kurb lugu.. Tegelased tunduvad sellised omad ja hakkavad kergelt meeldima, loomulikult soovin ma neile vaid kõike kõige paremat ja tahaks näha, et nad rõõmsalt kolmekesi päikeseloojangu suunas minema ratsutaks, kuid see lootus pühiti juba varakult. Siis loodad edasi, et no äkki ikka on lõpus mingisugune lootus, et lein on koos seljatatav.. Soovitan vaadata, ilus film.

No comments: