October 21, 2013

Veel Bolognat: pilte heast ja paremast ja vaatamisväärsustest

Koos selle postitusega siin on alles jäänud 2 Itaalia postitust. Tänane tuleb üks ilmatuma pikk postitus just piltide poolest, kuid seda kuidagi poolitada ma ei oska ning järgmine postitus tuleb üks kooreklops väikestest sündmustest ühest ja teisest päevast. Lisaks lisasin eelmise postituse lõppu mõned pildid, mille kohta ei osanud üldse mingeid eredaid mälestusi meelde tuletada, kuid arhiveerimise mõttes ei tahtnud neid sündmusi ka täitsa maha salata.

Niisiis peale külaskäiku Elisa juurde ootasime hoopis meie endale külalist - Giovannit, Matteo toakaaslast Vaasa keelekursuselt. Ta elab Schios, mis on umbes 180 km Bolognast, kuid polnud kunagi varem Bolognas käinud ning miks mitte ühendada 2 suurepärast kogemust: päevareis võrratusse linna ning kohtumine veel võrratumate Erasmuse sõpradega :) Meie alustasime oma päeva Casalecchio di Reno rongijaamas, et sõita Bolognasse, kuhu Giovanni rongiga saabuma pidi.
 Peegeldus rongiaknast
Esmalt paar tiiru meie jaoks juba tuttavatel tänavatel, kuid seekord jäi aega rohkem detaile tähele panna ning vaateaknaid ja turgu pildistada.
Paremal pildil olev mees on justkui kuskilt lavalt välja hüpanud ja antud poos ning ilme on juhuslikud (ma loodan..), alles peale pildistamist märkasin kui fotogeenilise inimese ma kaadrile olen püüdnud.
Bologna raamatukogu, mis mõjus väga suursuguselt ning kuhu kõik sisse võisid marssida.
Kuulus Teatro Anatomico
Sõit lõbusas turistirongis Madonna di San Luca kirikusse
Lõuna kohalikus restoranis, kus mina ja Sasha läksime seekord kergema kõhutäie peale välja, kuid salat kahele oli siiski ülimalt suur ning lõpu andsime poistele.

Ja siin me neljakesi oleme - seltskond, kes tutvus 2012. aasta augustis Vaasas ning kohtus täies koosseisus uuesti 2013. aasta septembris Bolognas :)

No comments: