October 4, 2013

Burano saar ja selle värvid

13. ja reede hommikul seadsime sammud rongijaama, et Veneetsiasse minna. Piletid ostsime tükk aega varem juba valmis, niisiis saime edasi tagasi 28 euroga, sõit kestsis 1,5 tundi ülimoodsas rongis.
Veneetsiasse jõudes otsisime esimese asjana üles kohaliku laevukese, mis meid 40 minutiga Burano saarele viis. Seal ei olnud meie võõrustajad varem käinud, niisiis oli see midagi uut kõigile neljale. Mina teadsin vaid nii palju, et saarel on eriti kirevad majad ja koht on kuulus oma pitsi poolest, mida memmed usinalt teha vihuvad.
 Mina oleks loomulikult soovinud rohkem päikese käes vedelevaid kasse näha, kuid mida pole, seda pole. Ühe isendi siiski leidsin, keda jälitasin kõrvaltänavale välja.
 Ma arvan, et pildid annavad koha boheemlaslikku ja vaba atmosfääri üpris kenasti edasi. Meeldiva üllatusena tuli see koht meile, ületas ootusi ning mõte sinna minna kujunes päeva parimaks ideeks. Turiste oli seal õnneks vähem kui Veneetsias, kuid seda võib seletada ka hooaja lõppemisega. Paaril majal olid müügikuulutused küljes ning meie sõprade sõnul ei olevat need üldse nii kallid majakesed, kui arvata võiks ning üheks mõnusaks pensionipõlveks sobiks ju hästi.
 Loomulikult saatsime sõpradele-tuttavatele kaarte, millele kõik alla kirjutasime.
 Järgmises postituses: Veneetsia ja kuidas me kogemata kõik väga Buranole vastavalt riides olime.

3 comments:

Una Park said...

Ohssa, milline vahva koht see Burano saar on! Kõik need värvid ja armsad majakesed ja kuidas neil akna taga pesu kuivab! Läheks isegi sinna pensionipõlve veetma :) (vabalt ka juba palju varem tegelikult. Kasvõi homme)

Vaatan neid pilte ja siis mõtlen, kus ma ise praegu elan. Kõik on nii hall siin, inimesed riietuvad musta ja vihma muudkui sajab...

Eliise said...

Mulle meeldis samuti see saar vaata, et reisil külastatud kohtadest kõige rohkem, oli tõesti armas :)

Britt said...

Nii lahedad pildid, eriti see, kus sina oled lilla seina taustal ja su sõber kollase. Hea leid! :)