September 8, 2013

Shutter Island (2010)

"Which would be worse - to live as a monster,
or to die as a good man?"

Teddy Daniels ja tema kolleeg Chuck Aule on II maailmasõja veteranid, kes saadetakse uurima ühe patsiendi müstilist kadumist. Nimelt asub Ashecliffe'i kurjategijate vaimuhaigla saarel, kust ei anna ka kõige suurema tahtmist juures põgeneda, kuid just nii on üks naine teinud, ja seda veel suletud ruumist. Saarele jõudes aga ei tervitata uurijaid soojalt, haigla töötajad ei ole just koostööaltid. Peagi hakkavad selguma kummalised detailid haigla töös, Danielsit kimbutavad saarele jõudmisest alates migreenihood ja minevikupildid tema naisest ning möödunud sõjast.

Vot see on film, mida iga tõsine trillerisõber peaks juba näinud olema. Mina, elades kuskil kännu all, polnud midagi näinud ega kuulnud aga lõpuks vaatasin ja vaatasin nii, et suu oli lahti. Ja kaugeltki mitte sellepärast, et mind adenoidid vaevaks, vaid lihtsalt nii põnev ja ootamatusi täis oli. Sellest on nüüd juba mõned kuud möödas ja tuleb tuju varsti uuesti üle vaadata, kuid mäletan, et veel mitu mitu päeva mõtlesin ma ikka sellest mis seal siis ikkagi tegelikult toimus.

Mulle DiCaprio meeldib ja esitus oli ootuspärane, siin pole midagi imestada. Aga just mingisugune pidev pinge ja põnevus olid kogu aeg olemas ja seda juhtub minuarust harva, et kohe algusest naelutab ekraani külge. Oli hingematvalt kurbi ja ilusaid stseene. Ja lõpp.. Väga soovitan vaadata, mulle mõjus film väga.

Tundsin filmis ära ühe väga ilusa loo, mida aastaid tagasi ikka vahel kuulatud sai. Selle eest suured boonuspunktid.


1 comment:

GmG said...

Oi, see oli hea film. Üks erilisi lemmikuid nö (vabandage nüüd väljendi pärast) mindfuck filmidest.