November 30, 2012

Turistina Tallinnas 1: Kultuuriinimesed

Siit tuleb väikene postituste sari "Turistina Tallinnas" sellest, kuidas mina oma kodulinna Sashale ja Matteole esitlesin. Nende jaoks oli see esimene kord Tallinnas ja nii avanes minulgi võimalus kõike nähtut uuest vaatenurgast uudistada.
Äratus oli kell 6:00 Helsingis ja peale kolme-tunnist laevasõitu jõudsime 12:00 Tallinna. Esimeseks peatuseks oli presidendiloss, sest see jäi meile tee peale. Täitsa esimeseks peatuseks oli hoopis kultuurišokk lasnamägi ja vanavanemate külastamine. Võtsime kiire tee ja haarasime terve plaaditäie purukooki kaasa ning sõitsime edasi.
A. Le Coq Arena ja selle spordipood lõid Matteo silmad särama, sealt sai ta endale Eesti jalgpalli salli.
Lõunat sõime Veski kõrtsis Mustamäel. Sealne õhkkond meeldis mu külalistele, söök niisamuti. Jõime kalja. Tööpäeviti on seal tavaliselt selline lihtsam söök, mis on valmis ja mida tädi kulbiga leti tagant tõstab, kuid nädalavahetusel tundub olevat seal midagi uhkemat, st. tehakse spets sulle. Seda ma ei teadnud ja tuli mulle meeldiva üllatusena. Tõesti oli maitsev söök ja hinnad on seal ausad.
Kuna varakult läks pimedaks ja kõik plaanijärgsed üritused hõlmasid endas millegi vaatamist välitingimustes, läksime Kumusse.
Kumus on mobiiltelefon Astrid. Väidetavalt saab sellega helistada. Sõprade pealekäimise saatel vajutasin värisevate kätega oma ema telefoninumbri (helistada saab vaid Eesti numbritele). Ja järsku kõlaski üle terve Kumu fuajee minu ema hääl, esimeseks küsimuseks "Mis numbrilt sa helistad?!". Üritasin siis seletada, et olen Kumus ja kasutan endast kõrgemat roosat mobiiltelefoni, kuid ta ei saanud ikka väga midagi aru ja oli ilmselgelt segaduses. Helistasin siis ruttu päris telefonilt ja selgitasin olukorda. Nüüd on ta siis tõestatud - töötab jah!
Seejärel asusime tõsiselt kunsti nautima.
Või siis mitte päris tõsiselt.
Hiljem käisime veel Rocca al Marest kiirelt läbi, et hommikusöögiks kohukesi tuua ning õhtu lõpetasime kodus linna parima šašlõkiga (Sõpruse kohvikust saab).

No comments: