August 3, 2012

Please oceancloud, let there be no storm on the crossing below

 Olen nüüd õnnelikult kohal ja end mugavalt pisikeses toas sisse seadnud. Magamistuba on küll väike, kuid siin on kõik vajalik olemas - laud, voodi, riiulid, riidekapp ja 2 tooli. Lahti käib kahjuks ainult üks pisike aken ja esialgu oli siin jube palav, aga kuna ilmad pole kiita olnud, siis on nüüdseks toatemperatuur paras.

Korterit jagan kreeklanna Elisabeti ja sakslanna Lenaga. Klapp on hea, ostsime kolme peale vajalikku kraami koju (heh.. koju) ja hommikuti sööme koos. Kõigil on oma toad, niisiis saab vabal ajal soovi korral vaikselt omaette nohiseda, kuid kui on soovi, hängib ilusa ilma korral ikka mõni inimene ühikate ees või korraldatakse kuhugi pubisse või mujale hängima minek.

Vaba aega, mida hängimise või nohisemisega sisustada, ei ole tegelikult üldse palju. Päeval on meil soome keel kella 9'st 14:15'ni, vahepeal on pool tundi paus ja tund aega lõuna. Peale seda on õhtuti või kohe peale kooli üritused, näiteks on täna õhtul kunstimuuseumis vastuvõtt ja eile oli Vaasa linnatuur bussiga. Need üritused, mis on ajakavas, on kohustuslikud, kuid lisaks nendele on meil veel 2 juhendajat, kes korraldavad piknikke ja muid kokkusaamisi, mis ei ole kohustuslikud. Täna peale vastuvõttu peaks toimuma tutvumispeo laadne üritus, mis on nende korraldatud. Ja kui on veel vaba aega üle, korraldavad tudengid ise supermarketi-rännakuid ja muid juhuslikke üritusi, millest antakse meelsasti teada facebooki grupi kaudu.

Eks on ikka toimunud mingisugune grupistumine, kuid väga väga vähesel määral. Ükskõik, kellega satud kõrvuti trepist üles minema või lõunalauas koos istuma, jätkub ikka juttu kauemaks. Niisiis kui keegi plaanib minna koos sõbraga kirbuturule, siis võetakse rõõmsasti kõik soovijad kaasa. Ja hommikuti jalutame ühikast kõik koos kooli, mis on omaette vaatepilt, sest meid on ikka päris palju.

Terves grupis on meid u 65 tükki, keelt õpime neljas rühmas. Enamus inimesi on siin ühikas, kus minagi, kuid umbes 10-15 on teistes laiali. Mis on jama, sest paar inimest asuvad ikka väga kaugel ja peavad kooli jalutama 45 minutit või minema bussiga. Lisaks saavad igasugused spontaansed kokkusaamised ja kuhugi minekud just siit alguse ja iga kord ei viitsi ju praktiliselt tund aega kestvat rännakut ette võtta, et siis õhtul jälle sama pikk maa tagasi kõmpida.
Pilte on mul praegu vähe. Esimesel pildil on minu tuba, teisel meie koolimaja Fabriikki, mis asub Vaasa ülikoolilinnakus (millest tahan kindlasti veel pilte teha), ja kolmandal pildil ootame esimest soome keele tundi. Tundub, et oma lemmikud, kassid, leian igal pool ilma vaevata üles.

1 comment:

Kadi said...

Teisel pildil olev hoone sobiks ideaalselt Rotermanni kvartalisse! :)