August 11, 2012

Bätsmansgatan

Postitamisega olen nüüd natukene maha jäänud, kuid tahan ikkagi kõigest rääkida, mis pildile on jäänud, niisiis alustan eelmise pühapäevaga:

Enne teistega randa minekut, millest on pildid eelmises postituses, käisin rongijaamast läbi ja otsustasin niisama ringi vaadata. Oli ilus ilm, kasutasin juhust ja pildistasin. Tahtsin kindlasti meie ülikoolilinnakut pildistada.
Vana vabrikuhoone, kus meie keeletunnid toimuvad - Fabriikki
Edasi liikusin linna. Vaasas pole vist ühtegi inimest, kellel ei ole jalgratast. Siin võib praktiliselt igale poole kas jalutada või jalgrattaga sõita: bussi pole ma kordagi kasutanud ja tegelikult näeb busse ikka päris harva. Kuigi just täna rääkisime Sonjaga, et aeg läheb siin osalt nii ruttu just sellepärast, et isegi poes käimine võtab u 2 tundi ära, kui ei taha just väikese valikuga ja kallisse k-marketisse minna. Umbes 20 minutit jalutab Minimanisse ja umbes 30 minutiga saab Lidlisse, sama tee tagasi, pluss poes mökutamise aeg. Kui ma siia linna edasi jääksin peale keelekursust, ostaksin kindlasti jalgratta. Paljud on seda meist juba teinud.
Minu silmad lõid särama, kui nägin Batmani tänavat, kuid tegelikult tähendab see rootsi keeles pootsmani.
Kolmapäeva õhtul polnud meil programmis midagi ette nähtud, kuid oli liiga ilus ilm toas vahtimiseks. Kasutasin meie suurepärase facebooki grupi eeliseid ja kutsusin rahvast üles randa minema. Minuga liitusid minu toakaaslane Lena, Angelika ja Elena. Olime natukene üllatunud, et nii vähe rahvast tuli, kuid mõtlesime, et ju hoiavad inimesed energiat õhtuseks karaokeks kesklinnas.
Ja kuna õhtune päike on hea valgusallikas ilusateks piltideks, kasutasime kohe võimaluse ära ja tegime sõbra- ja grupipilte. Mul juhtus kaasas olema kaamerapult ja ühe kivi abiga saime kõik neljakesi pildile.
Umbes kahe tunni pärast nägime järsku, et kuskil 15 inimest meie grupist on siiski otsustanud meiega liituda. Üritasime lõket üles saada, kuid hiljutise vihma tõttu olid oksad veel liiga märjad.
Vaasa olümpiamängud, Christian ja France odaviskel.
Lõpuks oli väljas ainult 9 kraadi, niisiis läksime rõõmsalt koju tagasi. Hea, et selline hängimiskoht ühikale nii lähedal on.

Tegelikult on mul pilte veel kogunenud, kuid pean need kahe postituse vahel ära jagama, muidu läheb liiga pikaks. Praegu pean aga hakkama meie esimeseks korralikult peoks valmistuma, teemaks on kuulsad soomlased või midagi soomega seotut. Moi moi!

1 comment:

Anonymous said...

Nii armas postitus! :) Imelised pildid!