July 18, 2012

Sidruni-porgandikeeks

Mul on tükk aega lausa kinnisideeks olnud porgandikeeksi küpsetada. Algul polnud õiget vormi, siis ostsin vormi, mis osutus liiga väikeseks.. Ja nüüd lõpuks jätsin kõik ettekäänded ja kasutasin tavalist ümmargust koogivormi. Ja tuli täpselt selline keeks, nagu pidi - mitte mingisugune gurmeekook, vaid kõige lihtsakoelisem keeks, mida hea piimaga süüa. Ja kerkib ahjus hullult, pigem valida suurem vorm.

150 g võid
4 muna
4 dl suhkrut (e. 340 g, mida tundub olevat ikka väga väga suur kogus, vähendasin 250 peale ja sobis)
4 tl vanillsuhkrut
1 sidruni riivitud koor
1 sidruni mahl
300 g porgandeid
5 dl jahu (e. 300 g)
3 tl küpsetuspulbrit

Sulata ja jahuta või. Vahusta munad tavalise ja vanillsuhkruga. Riivi sidrunilt koor ja lisa munavahule. Seejärel lisa sidrunist pressitud mahl. Sega hulka riivitud porgandid, jahtunud sulavõi, lõpuks jahu ja küpsetuspulber. Vala tainas võitatud koogi- või keeksivormi ning küpseta 175 kraadi juures 40-50 minutit.


Ja kuna see keeks tuli nii hästi välja, on plaanis veel teha veel martsipani-puuviljakeeksi ja rosina-sidrunikeeksi. Ja oma järge ootavad järjekordsed maapähklivõiküpsised - sain väga hea hinnaga väärt maapähklivõid Marks&Spencerist. Nagu aru võib saada, olen küpsetamisega päris hoos. Tundub, et võtan oma lemmikköögist viimast, ainult 2 nädalat ju jäänud!

No comments: