July 27, 2012

Kuskuss sibula, paprika ja india pähklitega

Avastasin enda jaoks kuskussi! Kuskilt oli meeles, et tegemist on jube tervisliku toiduga, aga kui netist lugesin, sain teada, et see Aafrikast pärit söök on valmistatud durumnisust nagu pastagi. Natukene vähem kaloreid annab see siiski.

Enne valmistamist mõtlesin, et sellist asja annab kindlasti kergelt klompi keeta. Niisiis proovisin netist leida selle kõige lollikindlama valmistamisõpetuse, sest pakil seda polnud. Aa, ja oma esimese kuskussipaki ostsin mina Biomarketist, kuid seda peaks leiduma ka tavalistes toidupoodides.

Lõpuks kasutasin seda valmistamismoodust Nami-Namist, ainult jagasin kogused pooleks. Ehk siis ei midagi keerulist - mõõdad vajaliku koguse kuskussi kaussi, peale keedetud soe vesi, natukene oodata, segada õliga ja siis koos muu maitsvaga pannile. Mina praadisin enne kuskussi lisamist ühe sibula, paprika ja peotäie hakitud indiapähkleid ära. Kuskuss paisus ikka palju, niisiis järgmine kord tean kas vähem kuskussi teha või rohkem paprikat jms asju varuda. Maitsestasin küüslaugusoolaga. Juurde tegin veel Santa Maria Teriyaki marinaadis kana (esimene kord sellist marinaadi kasutada), mis tuli väga hästi välja. Soovitan kõigile, kiire ja maitsev!

No comments: